Hlavní navigace

Eichler prodává Klik.cz, službu online pojištění získávají bývalí investoři AVG

21. 5. 2020

Sdílet

Klik.cz

Česká společnost Klikpojisteni.cz fungující také pod doménami Klik.cz a Klik.sk mění majitele. Fond Benson Oak Capital, za nímž stojí Gabriel Eichler, který pomohl dovést brněnské AVG na newyorskou burzu, společně s dalšími minoritními investory Klik prodali maďarské firmě Netrisk.

V Netrisku drží většinu TA Associates, které lze u nás znát jako investory AVG. TA získalo 75 procent letos v lednu od polského MCI.EuroVentures, a to za 55 milionů eur. Částka zaplacená za Klik není veřejná.

Klik funguje od roku 2011 a v Česku a na Slovensku zaměstnává asi 120 lidí. Poslední finanční výsledky jsou v obchodním rejstříku zaznamenány za rok 2017, tehdy Klik vykázal tržby kolem 106 milionů se ziskem 15 milionů.

Benson Oak firmu financoval od jejího vzniku. E-commerce projekt se soustředí na prodej několika druhů pojištění online. Spolupracuje s většinou pojišťoven na trhu a má přes půl milionu uzavřených pojistek. Netrisk to samé dělá v Maďarsku, kde drží hlavní pozici. Akvizice má být součástí budování středoevropské skupiny online pojištění.

Klik má nadále působit samostatně. Podnik nadále povede výkonný ředitel Andrew Fuchs společně s Lukášem Pikalem a Alešem Rothbarthem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).