Hlavní navigace

ESET hledá lidi pro vývoj v Brně. Pobočky otevřel i v Žilině, Kanadě a Rumunsku

Sdílet

Jan Sedlák 2. 2. 2017

Slovenská antivirová společnost ESET oficiálně oznámila založení vývojového centra v Brně, o kterém jsme na Lupě informovali na začátku loňského prosince. Pro ESET je to jedna z několika nových inženýrských centrál, které letos rozjíždí. Začátkem roku se otevřely pobočky v Montrealu a rumunském Jasy, vedle Brna se pak otevírá i Žilina.

Slovenská společnost uvádí, že si Brno vybrala díky tamním technickým univerzitám, dostupným lidem a také geografické vzdálenosti k Bratislavě. Příchod na Moravu každopádně souvisí i s propouštěním v Avastu po jeho spojení s AVG. Jak jsme informovali, Avast propustí kolem 700 lidí, necelá polovina pak bude v Česku. Nabídky pozic v Brně jsou na webu. Kolik přesně lidí na Moravě bude, společnost nespecifikuje.

ESET už v Česku vývojová centra provozuje, konkrétně v Praze a Jablonci nad Nisou, kde koupil firmu ŠETRnet. V Jablonci se hodně pracuje na síťových technologiích, Praha pak má na starost zejména detekce a analýzy pro systém macOS. Více v našem článku.

Doma na Slovensku má nyní ESET tři pobočky. Vedle hlavní centrály v Bratislavě, která by se mohla přestěhovat do zrekonstruovaného objektu bývalé nemocnice, a nově otevírané pobočky v Žilině je jedna také v Košicích.

Firma má celosvětově téměř 1400 zaměstnanců, asi čtyři stovky ve vývoji. Více o ESETu také v našich rozhovorech s Palem Lukou a zakladatelem Miroslavem Trnkou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 2. 2017 7:56

    Martin P.

    Pokud se vytahuje souvislost s Avast\AVG , nedá mi to položit si otázku a to chtěli propouštět jenom v Brně? Představa jak najednou někdo se hromadně stěhuje přes půl naší republiky za prací. Do města které není v některých příjmových a sociálních skupinách zrovna oblíbeno je více než úsměvná. Tvrdit to západní nebo Americká firma, které jsou zvyklé na vztah k stěhování za prací je normální. Tak na takové upozornění přejdu, ale tohle je hodně naivní PR.