Hlavní navigace

ESET měl v Česku rekordní rok, obrat se přiblížil 400 milionům. Pomohlo i GDPR

25. 2. 2019

Sdílet

ESET Autor: Jan Sedlák

Slovenská společnost ESET měla v Česku prozatím nejúspěšnější rok. Podle prvních neauditovaných výsledků u nás v roce 2018 dosáhla na obrat 384 milionů korun, což je meziroční nárůst o osm procent. Jde o kombinaci prodeje produktů a služeb jako jsou penetrační testy. Letos by podnik chtěl překonat metu 400 milionů korun.

Největší růst ESET registruje u produktů na šifrování koncových zařízení – nástroj Endpoint Encryption loni vyrostl desetinásobně. „Velký vliv na to měly nejen nové regulatorní požadavky, zejména GDPR, ale obecně zvýšený zájem o tuto formu ochrany,“ uvádí společnost.

Polovinu obratu ESETu tvoří prodeje koncovým zákazníkům. Firma má ale ambice zejména ve firemním sektoru a letos chce přitlačit v oblasti enterprise. Zde se v Česku zakázky shánějí hůře, protože se bezpečnostní software často nakupuje centrálně v zahraničních centrálách. Silné postavení zde má zejména Symantec.

Česko obecně pro slovenský podnik patří mezi nejlepší trhy, a i v globálním pohledu patří mezi deset nejvýznamnějších.

ESET také vedle prodejních aktivit v Česku provozuje tři vývojová centra. Jedno je v Jablonci nad Nisou, další v Praze a rozvíjí se také Brno.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).