Hlavní navigace

ESET chystá rozšiřování vývoje v Brně a stěhování do nových prostor

Sdílet

Jan Sedlák 27. 2. 2018
ESET Autor: Jan Sedlák

Slovenská bezpečnostní společnost ESET plánuje dál investovat do svého vývojového centra v Brně. To firma otevřela počátkem loňského roku, kdy využila toho, že vývojová centrála AVG začala propouštět po spojení s Avastem.

ESET se po rychlém příchodu na Moravu usadil v dočasných kancelářích. Letos se chce přestěhovat do nových a moderních (stěhování letos v Brně chystá i Avast/AVG). Společnost prozatím v Brně zaměstnává 18 lidí. „Nové prostory mají kapacitu pro zhruba 80 lidí, což zhruba odráží naše plány, které v Brně máme,“ uvádí pro Lupu technický ředitel ESETu Juraj Malcho.

Slovenská společnost v Brně zaměstnává lidi zabývající se malwarem a také interními systémy (back-end pro virus lab). Největší poptávku má po programátorech v jazyce C. „Zároveň jsme do Brna nešli s tím, že zde chceme pouze vývoj. Můžeme zde vytvořit i další týmy. Když se objeví talent z jiné oblasti, zaměstnáme ho,“ popisuje Malcho.

ESETu se v Brně líbí z více důvodů. Po propouštění v AVG se na trh dostali volní odborníci. Město je také blízko centrály v Bratislavě. Na brněnských technických univerzitách navíc studuje značné množství lidí ze Slovenska. ESET rovněž navázal spolupráci s Masarykovou univerzitou.

ESET má v České republice tři vývojová centra. V Praze, Jablonci nad Nisou a Brně má dohromady už téměř sto lidí (s obchodem asi 150). Nabírá se ve všech lokalitách. V Jablonci se pracuje na síťových technologiích, v Praze se vedle obchodu dělá na detekcích a analýzách pro macOS.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.