Hlavní navigace

Facebook celosvětově ve svých systémech zakáže reklamy odrazující od očkování

14. 10. 2020

Sdílet

Sociální sítě - Facebook - Instagram - Twitter - TikTok - moblin Autor: Depositphotos

Americká sociální síť Facebook oznámila novou iniciativu na podporu očkování. Facebook v jejím rámci mění svoje pravidla pro zadávání inzerce a začne v horizontu několik dnů blokovat reklamy, které mají odradit lidi od toho, aby se nechali očkovat.

Zákaz reklam odrazujících od očkování podpoří naopak informační kampaň propagující očkování proti chřipce. Zákaz vybraného typu reklam bude celosvětový. Společnost tímto krokem navazuje na již dříve přijaté opatření, která se snaží minimalizovat dopad nepravdivých informací šířených o vakcínách.

V jejich rámci Facebook blokuje dezinformační kampaně nahlášené Světovou zdravotnickou organizací nebo americkou organizací Centers for Disease Control and Prevention a také algoritmicky snižuje viditelnost dezinformačních webů na svých platformách.

„Naším cílem je pomoci, aby se zprávy o bezpečnosti a účinnosti vakcín dostaly k široké skupině lidí a zároveň zakázat reklamy s dezinformacemi, které by mohly poškodit úsilí v oblasti veřejného zdraví. Pokud bude někdo explicitně odrazovat jiné lidi od vakcinace, tak takovou reklamu odmítneme,“ prohlašuje ve svém oznámení Facebook.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).