Hlavní navigace

Facebook Seznamka dorazila i do Česka, dostupná je jen v mobilních aplikacích

22. 10. 2020

Sdílet

Facebook Seznamka - Facebook Dating Autor: Facebook

„Najděte lásku díky tomu, co se vám líbí,“ říká na úvodní obrazovce seznamovací služba Facebook Seznamka (Facebook Dating), která je nově dostupná i v Česku. Seznamka od Facebooku nabízí možnost založit si seznamovací profil, který je oddělený od profilu na Facebooku, a jeho prostřednictvím hledat případné partnery.

Seznamka funguje jen v mobilních aplikacích pro iOS a Android a je dostupná jen uživatelů starším 18 let. Seznamovací aktivity se nezobrazují na facebookovém profilu uživatele a aplikace mu podle Facebooku nebude navrhovat k seznámení jeho přátele, ani je nebude upozorňovat na to, že se na Seznamku připojil.

Při vytváření profilu aplikace základní údaje (křestní jméno, věk, rodné město či povolání) předvyplní z informací z facebookového profilu, uživatel je ale může upravit nebo se rozhodnout, že se na jeho profilu nezobrazí (křestní jméno a věk se upravit či vynechat nedají). Uživatel pak může uvést, za jakým účelem chce seznamku využívat, na výběr jsou tyto možnosti: chatování, přátelstvím, něco nezávazného, dlouhodobý vztah nebo to uživatel nemusí uvést. 


Autor: Facebook

Aplikace jej pak vyzve k tomu, aby dal Facebooku přístup k informacím o jeho poloze, které pak využije k navrhování protějšků (ale také k cílení reklam, povolení se totiž nedává jen pro Seznamku, ale pro celý Facebook). Tento krok se nedá odmítnout. 

„Seznamka používá polohové služby, aby navrhovala protějšky na základě preferované vzdálenosti, takže navrhované protějšky neuvidíte, pokud polohové služby nepotvrdí vaši polohu pro seznamování,“ píše Facebook v nápovědě. 

Seznamka si jako polohu pro seznamování uloží město, ve kterém se do ní uživatel registroval. Polohu ale neaktualizuje automaticky, když se uživatel přesune někam jinam – vždy, když ji chce změnit, musí v profilu kliknout na aktualizační tlačítko a poloha se obnoví podle jeho aktuální lokality.

Následuje dotazník, do kterého uživatel může uvést řadu dalších osobních informací – například, zda má děti, zda kouří, pije, jaké ovládá jazyky. Musí pak ještě vybrat profilovou fotku (ve výchozím stavu se nabízí profilový obrázek z Facebooku).

Seznamkový účet může uživatel kdykoli zrušit v nastavení aplikace. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).