Hlavní navigace

Facebook spustil videokonferenční Messenger Rooms, svou konkurenci Zoomu & spol.

15. 5. 2020

Sdílet

Facebook - Messenger Rooms - videokonference Autor: Facebook

Koncem dubna oznámená videokonferenční služba Facebooku Messenger Rooms je tady. Firma potvrdila její globální spuštění.  

Mesenger Rooms nabízejí videokonference pro až 50 účastníků. Chatovací místnosti mohou uživatelé založit buď v Messengeru nebo přímo na Facebooku. Odkaz na videokonferenci pak mohou nasdílet dalším uživatelům.


Zapojit se mohou i ti, kteří nemají na Facebooku účet (volba, zda se mohou zúčastnit všichni lidé s odkazem nebo jen uživatelé Facebooku, se zobrazuje při zakládání místnosti nebo v jejím nastavení).

Založit místnost je možné přímo na Facebooku nebo v desktopovém Messengeru – tam mohou uživatelé skupinový videochat zahájit kliknutím na ikonu kamery v horní části okna. V mobilních aplikacích Messengeru je nutné přejít na kartu Aktivní – na ní se odkaz Vytvořit místnost zobrazuje úplně nahoře.

Uživatel, který místnost založil, z ní může další uživatele odstraňovat, může ji zamknout (do zamčené místnosti se už nemůže přidat nikdo další), nebo ji může uzavřít (odeberou se všichni účastníci a deaktivuje se odkaz na místnost).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).