Hlavní navigace

Facebook spustil videokonferenční Messenger Rooms, svou konkurenci Zoomu & spol.

Sdílet

David Slížek 15. 5. 2020

Koncem dubna oznámená videokonferenční služba Facebooku Messenger Rooms je tady. Firma potvrdila její globální spuštění.  

Mesenger Rooms nabízejí videokonference pro až 50 účastníků. Chatovací místnosti mohou uživatelé založit buď v Messengeru nebo přímo na Facebooku. Odkaz na videokonferenci pak mohou nasdílet dalším uživatelům.


Zapojit se mohou i ti, kteří nemají na Facebooku účet (volba, zda se mohou zúčastnit všichni lidé s odkazem nebo jen uživatelé Facebooku, se zobrazuje při zakládání místnosti nebo v jejím nastavení).

Založit místnost je možné přímo na Facebooku nebo v desktopovém Messengeru – tam mohou uživatelé skupinový videochat zahájit kliknutím na ikonu kamery v horní části okna. V mobilních aplikacích Messengeru je nutné přejít na kartu Aktivní – na ní se odkaz Vytvořit místnost zobrazuje úplně nahoře.

Uživatel, který místnost založil, z ní může další uživatele odstraňovat, může ji zamknout (do zamčené místnosti se už nemůže přidat nikdo další), nebo ji může uzavřít (odeberou se všichni účastníci a deaktivuje se odkaz na místnost).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.