Hlavní navigace

Facebook vstupuje do skupinových videokonferencí, spouští Messenger Rooms

Sdílet

David Slížek 27. 4. 2020
Facebook - Messenger Rooms - videokonference Autor: Facebook

Nová služba Facebooku založená na jeho Messengeru má umožnit videochaty až 50 účastníků bez časového limitu. Videokonferencí se budou moci účastnit i lidé, kteří nemají na Facebooku založený účet – ten bude povinný jen pro uživatele, který videokonferenci založí. Facebook Messenger Rooms oznámil v tiskové zprávě.

Chatroomy bude možné sdílet v newsfeedu, skupinách či v událostech na Facebooku a v budoucnu má být možní založit videokonferenci i z Instagramu či WhatsApp, slibuje firma. Pro uživatele Messengeru mají být k dispozici také různé filtry, AR efekty nebo 360stupňová pozadí. 

Uživatel, který Room založí, má mít možnosti videochat spravovat. Bude moci Room například uzamknout, aby do něj nemohl vstupovat nikdo další, bude moci vyhazovat jednotlivé účastníky nebo mít možnost nahlásit Facebooku případné narušitele. 

Rooms nebudou mít (stejně jako Messenger) end-to-end šifrování. Facebook přesto slibuje, že nebude sledovat obsah konverzací. Bude ale, stejně jako na všech svých ostatních službách, sbírat data o chování uživatelů, aby je mohl použít k vylepšování služeb a k reklamním účelům. Přímo v Rooms ale reklamu zobrazovat nebude, slibuje firma. 

Některá data bude shromažďovat i o účastnících videkonferencí, kteří nemají na Facebooku účet (má jít o informace o zařízení, ze kterého se připojili, prohlížeči a další údaje). 

Facebook spouští Messenger Rooms postupně – ve vybraných zemích tento týden, ve zbytku světa v následujících týdnech. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.