Hlavní navigace

Contactel nabízí Internet zadarmo

14. 3. 2000
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Jak jsme už informovali včera v krátkých zprávičkách, objevila se už třetí nabídka Internetu zadarmo: tentokrát v podání Contactelu. Poprvé jde do této sféry přímo potenciální telekomunikační operátor, což může přinést zajímavé novinky. Znamená to však současně přiznání neúspěchu RedBoxu?

Nástup Contactelu na náš trh je neodmyslitelně spjat s kampaní, která přecházela uvedení RedBoxu. Přestože kampaň byla velmi dobře zpracovaná a nepochybně vzbudila zájem, samotné RedBoxy, tedy počítače na splátky s připojením k Internetu, velkou díru do světa neudělaly. Samozřejmě nevidím Contactelu do kuchyně, ale jsem si jist, že autoři myšlenky červené krabice počítali s větším efektem. Svým způsobem jim ho však sebral Czech On Line, který přišel ve správný čas se svým VOLným a tím strhl očekávání vzbuzená kampaní Contactelu na sebe, aniž by za ni musel zaplatit jediný haléř; i zpětně je nutné této taktice vyslovit uznání. Trhákem roku se stal Internet zadarmo a RedBox záhy upadl v zapomnění.

Svým způsobem však přesto svoji úlohu splnil: Contactel sám totiž v zapomnění neupadl a také další reklamní a propagační aktivity (např. současná škola Internetu v televizi) posilují veřejné povědomí o něm. Posilování značky je přitom jedním z hlavních úkolů Contactelu předtím, než bude chtít začátkem příštího roku začít nabízet telefonní služby.

Čas oponou trhl a Contactel včera oznámil, že začíná nabízet Internet zadarmo. V rozporu se scénářem, který byl doposud obvyklý, se tak stalo velmi potichu a bez patřičné okázalosti; dokonce by se dalo říci, že tato zpráva zapadla vzhledem k tomu, že se ve stejný den odehrál slavnostní podpis kupní smlouvy CESNETu, o kterém píšeme v jiném článku.

Jak jsme již psali včera v krátkých zprávách, nabízí Contactel Internet zadarmo pod názvem Internet Raz Dva, což je podle mne docela hezké označení. Součástí této nabídky je přístup k Internetu jak po klasickém dial-upu, tak po ISDN. Contactel má národní verzi tarifu Internet 2000, takže jde – vedle World OnLine – již o druhou nabídku Internetu zadarmo s „celoplošným pokrytím“; na to bude VOLný nepochybně muset reagovat.

Jaká je současná kvalita poskytovaných služeb nevíme, protože zákazníků doposud nebylo mnoho. Nejlepší bude službu vyzkoušet, údaje pro připojení jsou následující:

Telefonní číslo: 097 110 12 11
Login: raz
Heslo: dva
DNS:  212.65.193.2, 194.239.134.83

KL22 hlasovani

Jak jsem již před časem prorokoval, nabídek Internetu zadarmo přibývá – a nepochybně přibudou i další.

Marek Antoš

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.