Hlavní navigace

Facebook testuje Watch Parties, společné sledování videa ve skupinách

18. 1. 2018

Sdílet

Facebook - video Autor: Facebook

Skupiny a video – to jsou momentálně dvě věci, ke kterým se Facebook snaží přivést co nejvíce svých uživatelů. Chce je tak znovu přimět k tomu, aby na obsah na sociální síti častěji reagovali. Nejnovějším pokusem, jak uživatele ke skupinám a videu přitáhnout, mají být Watch Parties, které Facebook začal testovat na omezené skupině uživatelů. Informuje o tom server TechCrunch.

Watch Party je nová funkce pro administrátory a moderátory skupin (Groups). Mohou vybrat některé video, které někdo publikoval na Facebooku, a pustit ho všem členům skupiny. Ti pak mohou na video reagovat nebo jej komentovat. Podle Facebooku to má vytvořit „sdílený zážitek při sledování“.

Uživatelé ve skupinách takto mohou sledovat jak živě vysílaná, tak nahraná videa. Jejich komentáře nebo lajky se ostatním členům skupiny ukazují ve vrstvě nad videem.

Dá se říct, že se Facebook pokouší zavést něco, co funguje například na platformě Twitch, která je založena na sledování přímých přenosů z hraní videoher. Twitch ale má v tomto směru daleko více funkcí a provozovatelům kanálů nabízí také možnost monetizace jejich obsahu. Více o tom viz Jiří Olšanský, Oldřich Štěrba: Twitch je lepší než YouTube. Streamer si vydělá i sto tisíc měsíčně.

Novou funkci Facebook teprve testuje, případné ostré nasazení do provozu tak bude záviset na výsledcích testu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.