Hlavní navigace

Faraday Grid kupuje některé české aktivity Foxconnu a rozjíždí u nás vývoj

2. 4. 2019

Sdílet

Faraday Grid

Skotská společnost Faraday Grid v České republice zakládá inovační centrum, ve kterém v současné době začíná pracovat asi stovka lidí. Nově vzniklá tuzemská entita Faraday Grid Czech pro tyto účely koupila tři české společnosti.

Faraday Grid konkrétně od prvního dubna převzal kontrolu nad podniky Foxconn 4Tech, Foxconn DRC a FITA Energy Solutions. Odkupní částky nejsou známy.

Tchajwanský obr Foxconn své podniky 4Tech a DRC v České republice rozjel jako součást expanze z tradiční výroby směrem ke komplexnějšímu vývoji. Soustředily se na průmysl 4.0, automatizaci, robotiku, mechatroniku, internet věcí, cloudové technologie a podobně. Firma oficiálně nekomentuje, proč k prodeji došlo.

Faraday Grid uvádí, že se nyní jeho tým rozšířil o inženýry se znalostí „strojírenství, datové vědy, umělé inteligence, internetu věcí, softwaru, energetických systémů, mechatroniky, elektroniky a řídicích systémů“ a že české centrum „bude efektivně přispívat k rozvoji technologií společnosti Faraday Grid a souvisejících služeb“.

Skotská firma už provozuje vývojová centra v Edinburghu a od loňského roku také ve Washingtonu, D.C. Faraday vyvíjí technologii nazvanou Exchanger, kterou popisuje takto: „Autonomní hardwarové zařízení (chytrý transformátor a související systém včetně možnosti napojení na bateriové systémy), které pracuje izolovaně a nezávisle na centrální správě sítě. Nahrazuje funkci stávající infrastruktury elektrické sítě – transformátory, měniče, střídače a usměrňovače. Doplňuje stávající distribuční sítě a další technologie, zlepšuje výkon a efektivitu a zároveň je podstatně levnější než součet technologií, které nahrazuje.“

Foxconn v Česku provozuje dvě továrny, jednu v Kutné Hoře a druhou v Pardubicích. Společně se společností DataSpring vlastní joint-venture SafeDX, který provozuje datacentrum v Praze. V chodu je rovněž podnik TradeDX, který vyvíjí a dodává vlastní servery.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).