Hlavní navigace

FBI doporučuje firmám, aby přestaly používat antiviry od Kaspersky Labs

Sdílet

Jan Beránek

Ačkoliv Kaspersky už prodává svůj antivirus a další služby ve Spojených státech skoro dvacet let, poslední dobou je FBI spíš trnem v oku. 

Ruské vměšování do amerických záležitostí je ale v současné Americe nebezpečné téma. A už během posledních dvou let se objevují zprávy o tom, že zakladatel firmy Eugene Kaspersky má vazby na ruskou vojenskou rozvědku. A až teď padla podezření na úrodnou půdu. 

Trumpova administrativa už odstranila Kaspersky Lab ze seznamu poskytovatelů služeb pro vládní úřady. Federální úřady se mají rozhodnout samy. 

Teď to podle serveru Cyberscoop vypadá, že je na řade soukromý sektor. FBI se podle něj začíná scházet se šéfy firem, aby je upozornila na možná rizika používání bezpečnostního software od Kaspersky Lab. Agenti začali letos s firmami z energetického sektoru a teď se chystají na velké technologické firmy, které ruský software využívají. 

FBI má ale na Kaspersky spadeno. Už na začátku prázdnin se objevily zprávy, že agenti v USA prohledávali domy zaměstnanců ruské firmy. Kaspersky se k celé kauze staví tak, že se dostal do soukolí geopolitiky.  

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?