Hlavní navigace

Firma IGNUM po Stable.cz kupuje i hostingovou divizi společnosti Axfone

4. 6. 2020

Sdílet

IGNUM - datacentrum - Želivského Autor: IGNUM

Webhostingová společnost IGNUM oznámila nákup hostingové divize společnosti Axfone, kterou od června začleňuje do svého portfolia. Cenu, za kterou transakce proběhla, firmy nezveřejnily.

„Na dostupnosti a kvalitě služeb se pro stávající hostingové zákazníky Axfone LLC nic nemění. Naopak, po začlenění hostingové divize do IGNUMu získají přístup k celému portfoliu produktů skupiny WY Group,“ říká ředitel IGNUM Jaroslav Štětina.

Právě slovenská skupina WY Group, za kterou stojí investiční fond Sandberg Capital, IGNUM od podzimu 2019 vlastní.

Firma IGNUM také na začátku letošního března koupila hostingovou firmu Stable.cz. Do čela Stable.cz nastoupil Petr Šmída, někdejší jednatel společnosti ACTIVE 24.

Axfone pro změnu loni v červenci prodal své telekomunikační aktivity operátorovi FAYN Telecommunications.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 6. 2020 8:11

  Čerstvý loupák

  Alternativa k nejlevnějšímu IGNUM VPS za 241 Kč šla u Axfone koupit i s jejich kreativními příplatky určitě za zlomek ceny. Teď už ani objednat u Axfone nejde a je tam přesměrování na IGNUM. Myslím, že o získání know how a použitelnějších služeb nešlo, ale jenom o odstranění nepohodlné konkurence. :)

 • 4. 6. 2020 12:42

  nisin

  Se nějak rozjeli. Ještě nedávno to byla skomírající firma uvízlá na začátku minulého desetiletí a teď začli s nákupem konkurenčních firem. Snad to přinese život i do značně zastaralé produktové nabídky.

 • 7. 6. 2020 16:13

  filbar

  Ja mam u Ignumu dedikované server už přes 10 let a jsem s nimi i jejich profesionálním přístupem velmi spokojen. Za kvalitu si člověk prostě musí připlatit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).