Hlavní navigace

Foxconn v Česku navýšil tržby na 88 miliard. Pomáhá přesun výroby z Číny

24. 9. 2021

Sdílet

Foxconn Autor: Foxconn

Tchajwanská společnost Foxconn v Česku v loňském roce udělala tržby 87,7 miliardy korun, meziročně zhruba o pět miliard více. Zisk klesl z 635 na 340 milionů. Firma na dani zaplatila přes 80 milionů a poslala dividendu 2,4 miliardy.

Foxconn v Pardubicích vyrábí počítače a v Kutné Hoře servery, hlavním zákazníkem je HP. Do rostoucího byznysu Foxconnu promluvily dvě věci – situace kolem covidu a předělávání globálních dodavatelských řetězců.

“Naše hlavní podnikatelská činnost v oboru komunikací, datového centra a telekomunikačních produktů významně těžila z poptávky po infrastruktuře zaměřené na podporu práce a učení z domova a celkově na cloudové služby jako takové,” uvádí Foxconn v účetní závěrce.

“Obchodní spolupráce s našimi tradičními zákazníky v oblasti elektroniky byla významná, neboť i nadále těžíme z rostoucího trendu přesouvat výrobu z Číny, abychom tak čelili riziku pro zásobovací řetězce našich zákazníků,” navazuje tchajwanský kolos s rozsáhlými aktivitami v Číně.

Firma také říká, že se posouvá “ke složitějším výrobkům, což nám umožňuje dosahovat vyšších tržeb při nižším celkovém objemu výrobků.”

Foxconn CZ u nás loni zaměstnával 1153 lidí, rok předtím to bylo 953. Osobní náklady dosáhly na částku 634,8 milionu.

Foxconn má u nás další společnosti: Foxconn European Manufacturing Services, Foxconn Technology CZ, Foxconn DRC, Foxconn 4Tech a Foxconn Europe Digital Solutions. V Praze také provozuje datové centrum SafeDX.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).