Hlavní navigace

Francouzský IT obr Atos za stovky milionů kupuje českou firmu DataSentics

25. 10. 2021

Sdílet

Petr Bednařík, DataSentics Autor: DataSentics

Francouzská IT společnost Atos za stovky milionů korun kupuje českou firmu DataSentics. Ta se soustředí na datové vědy a strojové učení a jejich nasazování ve firmách. Zaměstnává přes sto odborníků na tyto oblasti.

DataSentics založil Petr Bednařík, který vystudoval matematiku na ČVUT a Karlově Univerzitě a v Deloitte vedl datové projekty pro finanční sektor v rámci Evropy. Mezi zákazníky a partnery české společnosti jsou Asahi, AWS, Mall.cz, Microsoft, Heureka, Moneta, DataBricks, Erste, Nestlé a další.

DataSentics měla v roce 2020 tržby 80,6 milionu korun, meziročně skoro o 40 milionů více. Zisk po zdanění se dostal na 18 milionů. Firma funguje od roku 2016 a neměla externí investice.

“Atos touto akvizicí rozšíří své portfolio v oblasti AI/ML a počítačové vidění o nové produkty založené na AI a datově vědeckých schopnostech. Uvítá do svých řad také vysoce profesionální tým zhruba 100 datových vědců a techniků AI/ML” informuje Atos o spojení. Obchod by měl být dokončen ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021.

Atos je tradiční IT společnost obchodovaná na burze. Loňské roční tržby přesáhly 11 miliard eur, čistý zisk činil 553 milionů eur.

Atos má zastoupení i v České republice. Mimo jiné odsud dělá mezinárodní projekty v superpočítačích, kde je společnost hodně aktivní i díky odkupu firmy Bull. Český Atos například dodal nový superpočítač do Bulharska a historicky dodává do národního superpočítačového centra v Ostravě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).