Hlavní navigace

Hongkongská Animoca za osm milionů dolarů kupuje českou herní firmu Gamee

2. 7. 2020

Sdílet

Gamee

Hongkongská videoherní společnost Animoca Brands kupuje českou firmu Gamee, kterou založila Božena Řežáb. Obchod má dosáhnout hodnoty kolem osmi milionů dolarů, kdy částka 6,53 milionu je vyplacená v akciích kupujícího a 1,63 milionu dolarů přijde na takzvané earn-out payments (v hotovosti nebo akciích) vyplácené za stanovené obchodní výsledky.

Gamee je mobilní a webová herní platforma obsahující přes 80 titulů, která má přes 13 milionů registrovaných uživatelů a 1,3 milionů měsíčních aktivních hráčů. Vyvíjí hry se značkami jako NASA, Cartoon Network nebo fotbalovým klubem Manchester City. Firma nyní disponuje kapitálem 1,15 milionu dolarů a je bez dluhů.

Animoca má v portfoliu zejména mobilní hry, které často vyvíjí jako součást velkých značek. Jde o Garfielda, Mattel, MasterChef, Power Rangers, Snoopy nebo F1. Skupina postupně skoupila řadu firem, které začleňuje do svých struktur.

Nový majitel chce Gamee použít jako platformu pro vydávání her v prohlížeči a na sociálních sítích. Gamee je například součástí Telegramu. Trh her v browseru letos ročně dosahuje na řádově nižší desítky miliard dolarů a postupně roste. Na Gamee se brzy mají objevit nové značky, dokonce Atari. Chystá se také nová aplikace. 

Gamee je tak v krátké době další česká herní společnost, která míří do zahraničních rukou. Facebook koupil Beat GamesTHQ Nordic získalo Warhorse Studios a AppLovin přebral GeewuČeské hry loni utržily 4,5 miliardy korun a letos míří na pět miliard.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).