Hlavní navigace

Google dostal další odklad v antimonopolním řízení s Evropskou komisí

25. 10. 2016

Sdílet

Na odpověď na obvinění, že zneužívá své dominantní postavení ve vyhledávání k omezování konkurence v kontextové reklamě, bude mít Google o týden více času. Evropská komise (EK) na žádost firmy prodloužila termín, do kterého má Google odpovědět na její obvinění, z 26. října na 3. listopadu. Informuje o tom agentura Reuters.

Obvinění míří na exkluzivitu, kterou Google vyžaduje od tzv. přímých partnerů v reklamním systému AdSense. Své dominantní postavení má podle EK zneužívat k tomu, že své partnery zavazuje k omezování konkurenčních reklamních systémů.

V tomto případě jde už o druhé kolo obvinění a reakcí na ně. EK Google formálně obvinila v dubnu loňského roku. Firma pak poslala své stanovisko, ve kterém trvala na tom, že se ničeho špatného nedopustila. Komisi ale vysvětlení nestačilo a v červenci firmě zaslala dvě dodatečná tzv. prohlášení o námitkách.

Na přelomu října a listopadu má Google odpovědět i na další dvě obvinění: jedno se týká toho, že má ve výsledcích vyhledávání systematicky zvýhodňovat svůj srovnávač zboží proti službám konkurence. A druhé míří na zneužívání dominantního postavení v mobilním systému Android.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 10. 2016 11:41

  Jožo zo Sabinova (neregistrovaný)

  Neviem, ale ja v týchto sporoch držím palce spol. Google, lebo to, že je suverénne najlepší, ešte neznamená, že zneužíva svoje postavenie... Za to, že iní nevedia vytvoriť taký geniálny nástroj na vyhľadávanie, alebo ešte lepší, za to chlapi z Googlu fakt nemôžu! Veď aj Microsoft má vlastný vyhľadávač Bing, futruje doňho miliardy USD a výsledok je úbohý. Už ani sám šéf Microsoftu Satya Nadella ho nepoužíva... A keď niečo potrebuje vyhľadať, použije Google!!!

 • 25. 10. 2016 22:44

  MMN (neregistrovaný)

  Čti to celé. Pokud vynucuje exklusivitu v reklamách, tak to samozřejmě zneužívání je.

 • 25. 10. 2016 16:02

  dfgdfgdf (neregistrovaný)

  to sice nevim odkud mas informace z prostredi Satyi... na bing challenge obvykle vede Bing oproti Google (a sam jsem presel)

  v principu je zatim rozdil mezi Google a Bingem (a jinymi) v tom, ze Google uz je jen katalog reklam

  imho na vyhledavani google nic magickeho neni a nikdy nebylo

  tyden navic nedavat