Hlavní navigace

Google nabídne videokonferenční službu Meet zdarma pro všechny

29. 4. 2020

Sdílet

Google Meet - logo

Koronavirová pandemie způsobila doslova boom videokonferenčních služeb. Čím dále více prémiových produktů z této kategorie začínají jejich poskytovatelé nabízet v posledních dnech zdarma, nově se zapojil Google se svojí službou Meet, která byla až doposud dostupná pouze v placené verzi G Suite.  

K setkání prostřednictvím služby Meet bylo i dosud možné se připojit z neplaceného účtu. Organizovat setkání nebo využívat některé pokročilé funkce služby ale šlo pouze s placenou verzí kancelářského balíku od Googlu.

„Od dnešního dne začínáme pracovat na zpřístupnění našeho prémiového videokonferenčního produktu zdarma pro každého, dostupný pro všechny začne být v příštích týdnech. Investovali jsme roky do toho, abychom vytvořili bezpečné a spolehlivé videokonferenční řešení, kterému důvěřují školy, vlády a podniky z celého světa. Počínaje začátkem května se bude moci kdokoli s e-mailovou adresou zaregistrovat do Meet a využívat stejné funkce, jako naši podnikoví zákazníci a akademické instituce, tedy například jednoduché plánování, sdílení obrazovky, či titulkování v reálném čase," uvádí v dnešním oznámení na firemním blogu vicepresident a hlavní manažer G Suite Javier Soltero.

Vstup na pole videokonferencí před několika dny oznámil také Facebook, který spustil službu Rooms založenou na svém Messengeru

Mateřská společnost Google, firma Alphabet, také oznámila finanční výsledky za první čtvrtletí. Navzdory pandemii zisk firmy i nadále rostl a meziročně si polepšil o necelá tři procenta, tedy na 6,84 miliardy dolarů. Příjmy stouply 41,2 miliardy dolarů, tedy asi o 13 procent. Příjem z reklamy vzrostl přibližně o 10 % a dosáhl bez dvou set milionů 34 miliardy dolarů. Navzdory posilování se ale jedná o nejpomalejší růst za posledních pět let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).