Hlavní navigace

Google nechce schválit českou historickou hru Atentát 1942, vadí mu nacismus

18. 7. 2020

Sdílet

Attentat 1942 Autor: Charles Games

České herní studio Charles Games narazilo na schvalovací procesy Googlu, které nemusí vždy dávat smysl. Firma po šesti měsících práce dokončila mobilní port své úspěšné historické hry Attentat 1942 (Atentát 1942), která kombinuje akademický původ tvůrců, historická fakta, dokument a hru v jednom. Titul je zasazený do druhé světové války.

Google hru odmítl vydat na svém obchodě s aplikacemi Google Play Store v Německu, Rusku, Rakousku a Francii. Zdůvodňuje to tím, že se v ní zobrazuje nacismus.

“Google odmítl vydat Attentat 1942 kvůli odkazům na nacismus. Po těžké práci, řadě e-mailů, schválení ze strany německých regulátorů jsme frustrovaní. Jak máme udělat historicky přesnou hru o druhé světové válce bez nacistů? Nevíme,” píší Charles Games. Ve vlákně na Twitteru dále uvádí, že Googlu vedle schválení ze strany německých úřadů posílali i vyjádření Akademie věd ČR.

Ondřej Trhoň z Charles Games v minulosti na webu Gamasutra popsal, jaký byl proces vydání Atentátu 1942 v Německu, které má regule vůči nacismu přísné.

Čeští vývojáři nyní pracují na druhé hře s názvem Svoboda 1945. Bude se odehrávat v malém městě na hranicích Česka a Německa. Řešit se budou témata jako odsun sudetských Němců, kolektivizace či nástup komunismu.

Problémy na Google Play a Apple App Store měla v minulosti také hra Polda. V tomto případě vydání bránil údajný hazard (minihra), vyzývavá postava ženy či parodická postava Hitlera.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).