Hlavní navigace

Google Play

V Google Play se objevily aplikace infikované malwarem Brain Test

Více než desítku infikovaných aplikací Google odstranil z Google Play po upozornění od společnosti Lookout.

Daniel Dočekal

11. 1. 2016 9:02

Pozor, obsahuje reklamu. Google začne značkovat aplikace v Google Play

Vývojáři už dostali od vyhledávače dopis, ve kterém je Google upozorňuje na to, že od nového roku budou muset hlásit předem, zda je v aplikaci reklama.

Jan Beránek

19. 11. 2015 9:47
| 4

Google musí v Rusku urovnat spor o Android. Má už jen měsíc a půl času

Za komplikacemi stojí Yandex. Na začátku roku upozornil ruského regulátora, že Android pomáhá Googlu k vyššímu podílu na vyhledávání neférovou cestou.

Jan Beránek

6. 10. 2015 9:59
| 5

Google Play Music nyní pojme 50 tisíc skladeb uživatelů a stále je zdarma

Úložiště Google Play Music nyní zdarma pojme dvojnásobek hudby, co iTunes Match za poplatek. Vejde se do něj 50 tisíc skladeb pro streaming.

Jiří Macich ml.

4. 3. 2015 21:27

Virus Shield pro Android už v Google Play nenajdete, nic totiž nedělal

Byla to jednička mezi placenými aplikacemi na Google Play. Ale také podvodná aplikace, která vůbec nic nedělala.

Daniel Dočekal

14. 4. 2014 10:38
| 8

Filmy Google Play zas minuly ČR, Hudba Google Play dorazila na Slovensko

Češi si na půjčování a nakupování filmů přes Google Play ještě budou muset počkat. Dost možná ale brzy na český trh dorazí již lokalizovaný Chromecast.

Jiří Macich ml.

20. 3. 2014 9:39
| 1

Google Play slaví dva roky existence

Již dva roky uplynuly ode dne, kdy původní Android Market nahradila služba Google Play. Nabízí pestrý obsah, ale v ČR jsme se zatím dočkali jen aplikací, hudby a e-knih.

Jiří Macich ml.

6. 3. 2014 20:56
| 4

Android se dočká zesílání ochrany proti záškodnickým aplikacím

Na Android cílí aktuálně 96,5 % ze všech mobilních hrozeb. Stále populárnější systém se proto dočká širší ochrany před záškodnickými aplikacemi, kterou používá Google Play.

Jiří Macich ml.

5. 3. 2014 15:26
| 3

T-Mobile spouští placení na Google Play z vyúčtování či kreditu

Zákazníci budou moci za aplikace, hry či hudbu zaplatit až zpětně v měsíčním vyúčtování služeb od operátora. Podobnou službu plánuje v únoru nabídnout také Telefónica.

Martin Vyleťal

10. 12. 2013 16:14
| 9

Tvůrci nového finského mobilu dali přednost Yandexu před Googlem

V telefonech značky Jolla, které by se měly objevit na trhu koncem letošního roku, bude pro nákup aplikací standarně předinstalován Yandex.Store namísto Google Play.

Martin Vyleťal

13. 11. 2013 20:47

Hudbu z Google Play stále nemohou někteří uživatelé nakupovat

Hudba Google Play sice v ČR běží od začátku letošního října, ale někteří uživatelé systému Android si stěžují, že stále nemohou z mobilu hudbu nakupovat. V čem je problém?

Jiří Macich ml.

21. 10. 2013 18:18
| 5

Google spustil službu Hudba Google Play i v Česku

Po dvou letech od uvedení v zahraničí doputovala hudební služba od Googlu i do Česka. Nabízí streamování, online i offline poslech nebo synchronizaci napříč zařízeními.

David Slížek

1. 10. 2013 9:12

Flash se vrací zpět na Android? Kdeže, jde o klasické podvodné aplikace

Na Google Play se objevil Flash pro Android, a to hned dokonce ve dvou verzích. A podle počtů stažení už na podvod naletěly stovky tisíc lidí.

Daniel Dočekal

15. 3. 2013 8:23

Google Play slaví rok. Rozdává dárky a slevy

Celý týden bude Google Play rozdávat dárky a slevy v rámci výročí jednoho roku od spuštění

Daniel Dočekal

6. 3. 2013 17:31
| 3

ČNB přichází s aplikací České peníze i pro Android

Více než rok po zveřejnění mobilní aplikace pro iOS, která nabízí přehled všech současných českých platidel, představila Česká národní banka dnes i verzi pro operační systém Android.

Martin Vyleťal

26. 2. 2013 20:33
| 7

Na Google Play se objevil malware, který přes telefon napadá PC

Nakažená aplikace využívá nový postup: po připojení k PC infikuje počítač trojanem, který umí spustit nahrávání zvuků z mikrofonu a nahrávku poté odeslat přes internet.

David Slížek

4. 2. 2013 9:32
| 4

Na Google Play mohou nyní vývojáři veřejně odpovídat uživatelům

Google rozšiřuje možnost pro vývojáře veřejně odpovídat na uživatelská hodnocení v Google Play. ‚Top‘ vývojáři mohli odpovídat sice už od června 2012, nyní však Google v tichosti rozšiřuje funkci i mezi ostatní vývojáře, jak si povšimli v Droid Life. Autor: Droid Life Vývojář Dave Kover (‚Kovdev‘) vysvětluje uživateli, že za něco nemůže.

Marek Janouš

11. 1. 2013 12:18
| 4

Google Play poprvé nevydělává nejvíce ve Spojených státech, ale v Japonsku

Podle analytické společnosti App Annie přepustily Spojené státy v listopadu první příčku, co se výše příjmů na Google Play týče, Japonsku. Současně v posledních měsících roste počet firem z východní Asie, které investují do vývoje globálního obsahu a zaznamenávají s ním komerční úspěch.  Autor: App Annie

Martin Vyleťal

4. 12. 2012 14:54

Google vyráží do boje proti trolům. Recenze v Google Play jenom s Google+

Google nasazuje sociální identitu z Google+ do Google Play – pokud bude někdo chtít napsat recenzi, pak jedině pod svojí identitou v Google+. Teoreticky by to mělo zabránit záplavě nesmyslných komentářů a hodnocení, kterými je Google Play zaplavován. Jistou náděj na úspěch to má, stejně jako jsou méně zaplevelené diskuze prostřednictvím komentářového prvku Facebooku. 

Daniel Dočekal

27. 11. 2012 17:22

Falešné aplikace od Apple krátce v Google Play

V sobotu se na několik hodin objevily v Google Play aplikace pocházející od „Apple Inc.“ a nabízející šest titulů, které můžete mít na konkurenční platformě. Prozatím není známo k jakému účelu podvodné aplikace sloužily, Google je odstranil několik hodin poté, co se v Google Play objevily. Není ani známo kolik lidí si falešné GarageBand (pojmenovaný  Garage Band), iPhoto, iMovie, Keynote, Numbers či Pages koupilo (cena mezi 4.98 až 9.97 USD) a jaké následky to pro ně případně může mít.

Daniel Dočekal

18. 11. 2012 11:19

Google Play už má taky 700 tisíc aplikací

Sedm set tisíc aplikací byl nedávný argument Apple při představován nových produktů (12. září při uvádění iPhone 5). Google Play sedmi set tisíc aplikací dosáhl právě nyní, uvádějí to zahraniční média (například AllThingsD). Komentář: Samozřejmě, ani v jednom případě nelze dost jasně řešit, kolik z těchto aplikací je poněkud o ničem či kolik z nich se vyskytuje v kopiích sebe sama, které se liší pouze barevným provedením či jiným názvem. Na druhou stranu, pokud se budete dívat do žebříčků…

Daniel Dočekal

30. 10. 2012 17:10

Google rozšíří hudební i filmový Google Play do Evropy a přidá konkurenci iTunes Match

Vlastní verzi toho co Apple nabídlo pod názvem iTunes Match (a Amazon s něčím podobným přispěchal o chvíli později) bude mít nové Google Play od 13. listopadu v Evropě a „brzy poté“ i v USA. Samozřejmě pod „Evropou“ nemůžete prozatím očekávat Českou republiku, ale hlavně většinu „západních“ zemí (Velká Británie, Francie, Německo, Itálie a Španělsko budou moci nakupovat hudbu na Google Play). .

Daniel Dočekal

29. 10. 2012 19:59

„Moje aplikace“ v Google Play pro Android lze nyní pročistit

Google postupně zpřístupňuje novou verzi aplikace Play Store — 3.9.16. Ta především konečně přináší možnost vyčistit seznam „mých aplikací“ od těch, které na něm už dávno jen překážejí. Ve výpise se u těch nenainstalovaných zobrazuje symbol smazání. Jeho volba si vyžádá ještě potvrzení. Lze prý označit více aplikací najednou a vymazat naráz, a to podržením jedné z vypsaných aplikací. (Mně to však nechodí.)

Marek Janouš

18. 10. 2012 12:54
| 2

Obejdeme se ještě bez antiviru v mobilu či tabletu? Malware útočí hlavně na Android

Výrobci antivirů varují před mobilním malwarem a jedním dechem doporučují své bezpečnostní aplikace pro mobily a tablety. Nejde ale jen o zbytečné „požírače“ výkonu zařízení a energie z baterie? A je opravdu Android méně bezpečný než jiné systémy?

Jiří Macich ml.

17. 10. 2012 6:30

Začne Google Play skenovat aplikace kvůli malwaru? Nový update napovídá, že ano

Google zřejmě konečně reaguje na skutečnost, že se v jeho obchodě Google Play objevuje stále více aplikací nakažených malwarem. Podle náznaků z nové verze tohoto obchodu s programy pro Android to vypadá, že pracuje na skeneru, který bude aplikace prověřovat. Při zkoumání kódu Google Play to zjistil server Androidpolice.com.

David Slížek

13. 10. 2012 16:25
| 2

AppZapp pomůže najít změny cen aplikací v iTunes i Google Play

AppZapp se bude hodit, pokud chcete najít aplikace v iTunes i Google Play u kterých došlo ke změně ceny – ať už jde o snížení ceny nebo mimořádné prodeje zdarma. Postačí nainstalovat ZappApp aplikaci (Google Play, iTunes) na mobilní telefon či tablet a čas od času sledovat, jestli se něco zajímavého neobjevilo za výhodnou cenu.

Daniel Dočekal

7. 10. 2012 20:10

Google Play slaví slevami - 25 miliard stažení, 675 tisíc aplikací

Apple App Store dosáhl 25 miliard stažení v březnu tohoto roku, Google Play (původně Android Market) dosáhl této hranice právě nyní. Najdete na něm 675 tisíc aplikací, což je jenom o velmi málo méně, než v App Store (700 tisíc). Dosažení 25 miliard stažení trvalo Google Play čtyři roky – na oslavu dosažení tohoto milníku najdete v Google Play řadu aplikací za 25 centů – takže neváhejte, protože akce se účastní i takové firmy jako Gameloft, Eletronic Arts, Rovio či runtastic.

Daniel Dočekal

26. 9. 2012 16:19
| 8

Google chce zatočit se spamem na Google Play, aktualizoval pravidla pro vývojáře

Google si chce posvítit na spamování uživatelů, napodobování úspěšných značek a další negativní jevy v obchodě Google Play. Vývojářům proto rozeslal k odsouhlasení aktualizovaná pravidla pro aplikace. Zakazuje v nich třeba opakované publikování obsahu („Do not post repetitive content“) či vydávání se za někoho jiného („Don't pretend to be someone else“).

David Slížek

2. 8. 2012 10:52
| 1

Google Play zlepšuje možnosti správy aplikací na vašich zařízeních přímo z obchodu na webu

V Google Play je nově rozšířená podoba My Android Apps s kompletním přehledem vašich zařízení s Androidem a toho, jaké aplikace jsou na jednotlivých zařízeních nainstalované. Novinkou je ale i přítomnost ikonky odpadkové koše – s její pomocí můžete aplikace odinstalovat. My Android Apps si také pamatují, jaké aplikace jste na svých zařízeních měli, ale už odinstalovali – usnadňuje se tak případný návrat k něčemu, co jste dočasně opustili. 

Daniel Dočekal

28. 6. 2012 15:49

Instagram překročil 50 milionů uživatelů

Instagram má přes 50 milionů uživatelů a nové přidává tempem zhruba pěti milionů uživatelů za za týden. Čtyřicet milionů uživatelů měl 13. dubna, o deset méně zhruba na začátku dubna. Na počátku roku měl uživatelů 15 milionů. Masivní růst počtu uživatelů není způsoben pouze uvedením Instagramu pro Android, významně přispělo i zviditelnění v AppStore, kde se Instagram probojoval na přední příčku. Na Google Play má Instagram pro Android přes 10 milionů stažení.

Daniel Dočekal

1. 5. 2012 9:43