Hlavní navigace

Google Play

Google by mohl zavést stahování Android aplikací za předplatné

Google dlouhodobě řeší, jak donutit uživatele Androidu stahovat více placených aplikací z Google Play. Ti totiž zatím mají ve srovnání s fanoušky Apple mnohem menší snahu za mobilní aplikace utrácet. Server XDA Developers nyní přišel s informací,…

31. 10. 2018 11:27

Policie vyšetřuje pět případů, kdy lidé přišli o peníze kvůli nakažené aplikaci z Google Play

Skoro dva miliony korun měli ukrást neznámí zloději, kteří se dostali k bankovním účtům lidí přes malware v mobilní aplikaci QRecorder. Vyšetřujeme už pět případů, uvedla v tiskové zprávě česká policie. Nakaženou aplikaci, která byla volně ke…

Aplikace QRecorder z Google Play je nakažená malwarem, cílí i na české uživatele

Antivirová firma ESET vydala varování před rizikovou aplikací na nahrávání telefonních hovorů QRecorder, kterou je možné na telefony s Androidem nainstalovat z oficiálního obchodu Google Play.  „Po jedné z posledních aktualizací se z QRecorderu…

Google Chromecast Ultra už v prodeji v USA

Na obchodu Google Store se příznak pro předobjednávku změnil na koupi. Streamovací zařízení je tak už v prodeji za ohlašovaných 69 USD, tedy v přepočtu za asi 1700 Kč.

10. 11. 2016 6:00
Doba čtení: do minuty

V Google Play se objevily aplikace infikované malwarem Brain Test

Více než desítku infikovaných aplikací Google odstranil z Google Play po upozornění od společnosti Lookout.

Doba čtení: 2 minuty

Pozor, obsahuje reklamu. Google začne značkovat aplikace v Google Play

Vývojáři už dostali od vyhledávače dopis, ve kterém je Google upozorňuje na to, že od nového roku budou muset hlásit předem, zda je v aplikaci reklama.

Doba čtení: 1 minuta

Google musí v Rusku urovnat spor o Android. Má už jen měsíc a půl času

Za komplikacemi stojí Yandex. Na začátku roku upozornil ruského regulátora, že Android pomáhá Googlu k vyššímu podílu na vyhledávání neférovou cestou.

Doba čtení: 1 minuta

Google Play Music nyní pojme 50 tisíc skladeb uživatelů a stále je zdarma

Úložiště Google Play Music nyní zdarma pojme dvojnásobek hudby, co iTunes Match za poplatek. Vejde se do něj 50 tisíc skladeb pro streaming.

4. 3. 2015 21:27
Doba čtení: 2 minuty

České video-on-demand služby: nové filmy již nejsou nedostatkovým zbo­žím

Dostupnost filmových novinek v internetových videopůjčovnách přístupných českým uživatelům se výrazně zlepšila. Pomohl příchod Google Play Movies spolu s expanzí služby O2TV Videotéka.

10. 10. 2014 0:00
Doba čtení: 10 minut

Chromecast v praxi: co vše dovede a kde má naopak rezervy?

Chromecast je HDMI dongle, od kterého se hodně očekává. Na český trh se zatím oficiálně nedodává, ale přesto jej zde lze zakoupit. Jak chutná zakázané ovoce? Jak moc je poživatelné?

19. 8. 2014 0:00
Doba čtení: 11 minut

Virus Shield pro Android už v Google Play nenajdete, nic totiž nedělal

Byla to jednička mezi placenými aplikacemi na Google Play. Ale také podvodná aplikace, která vůbec nic nedělala.

Doba čtení: 2 minuty

Filmy Google Play zas minuly ČR, Hudba Google Play dorazila na Slovensko

Češi si na půjčování a nakupování filmů přes Google Play ještě budou muset počkat. Dost možná ale brzy na český trh dorazí již lokalizovaný Chromecast.

Doba čtení: 1 minuta

Google Play slaví dva roky existence

Již dva roky uplynuly ode dne, kdy původní Android Market nahradila služba Google Play. Nabízí pestrý obsah, ale v ČR jsme se zatím dočkali jen aplikací, hudby a e-knih.

Doba čtení: 1 minuta

Android se dočká zesílání ochrany proti záškodnickým aplikacím

Na Android cílí aktuálně 96,5 % ze všech mobilních hrozeb. Stále populárnější systém se proto dočká širší ochrany před záškodnickými aplikacemi, kterou používá Google Play.

Doba čtení: 1 minuta

T-Mobile spouští placení na Google Play z vyúčtování či kreditu

Zákazníci budou moci za aplikace, hry či hudbu zaplatit až zpětně v měsíčním vyúčtování služeb od operátora. Podobnou službu plánuje v únoru nabídnout také Telefónica.

Doba čtení: 3 minuty

Tvůrci nového finského mobilu dali přednost Yandexu před Googlem

V telefonech značky Jolla, které by se měly objevit na trhu koncem letošního roku, bude pro nákup aplikací standarně předinstalován Yandex.Store namísto Google Play.

Doba čtení: 1 minuta

Hudbu z Google Play stále nemohou někteří uživatelé nakupovat

Hudba Google Play sice v ČR běží od začátku letošního října, ale někteří uživatelé systému Android si stěžují, že stále nemohou z mobilu hudbu nakupovat. V čem je problém?

Doba čtení: 2 minuty

Google spustil službu Hudba Google Play i v Česku

Po dvou letech od uvedení v zahraničí doputovala hudební služba od Googlu i do Česka. Nabízí streamování, online i offline poslech nebo synchronizaci napříč zařízeními.

Doba čtení: 2 minuty

Flash se vrací zpět na Android? Kdeže, jde o klasické podvodné aplikace

Na Google Play se objevil Flash pro Android, a to hned dokonce ve dvou verzích. A podle počtů stažení už na podvod naletěly stovky tisíc lidí.

Doba čtení: 1 minuta

Google Play slaví rok. Rozdává dárky a slevy

Celý týden bude Google Play rozdávat dárky a slevy v rámci výročí jednoho roku od spuštění

Doba čtení: do minuty

ČNB přichází s aplikací České peníze i pro Android

Více než rok po zveřejnění mobilní aplikace pro iOS, která nabízí přehled všech současných českých platidel, představila Česká národní banka dnes i verzi pro operační systém Android.

Doba čtení: 1 minuta

Na Google Play se objevil malware, který přes telefon napadá PC

Nakažená aplikace využívá nový postup: po připojení k PC infikuje počítač trojanem, který umí spustit nahrávání zvuků z mikrofonu a nahrávku poté odeslat přes internet.

Doba čtení: 1 minuta

Na Google Play mohou nyní vývojáři veřejně odpovídat uživatelům

Google rozšiřuje možnost pro vývojáře veřejně odpovídat na uživatelská hodnocení v Google Play. ‚Top‘ vývojáři mohli odpovídat sice už od června 2012, nyní však Google v tichosti rozšiřuje funkci i mezi ostatní vývojáře, jak si povšimli v Droid Life. Autor: Droid Life Vývojář Dave Kover (‚Kovdev‘) vysvětluje uživateli, že za něco nemůže.

Doba čtení: 1 minuta

Google Play poprvé nevydělává nejvíce ve Spojených státech, ale v Japonsku

Podle analytické společnosti App Annie přepustily Spojené státy v listopadu první příčku, co se výše příjmů na Google Play týče, Japonsku. Současně v posledních měsících roste počet firem z východní Asie, které investují do vývoje globálního obsahu a zaznamenávají s ním komerční úspěch.  Autor: App Annie

4. 12. 2012 14:54
Doba čtení: 1 minuta

Google vyráží do boje proti trolům. Recenze v Google Play jenom s Google+

Google nasazuje sociální identitu z Google+ do Google Play – pokud bude někdo chtít napsat recenzi, pak jedině pod svojí identitou v Google+. Teoreticky by to mělo zabránit záplavě nesmyslných komentářů a hodnocení, kterými je Google Play zaplavován. Jistou náděj na úspěch to má, stejně jako jsou méně zaplevelené diskuze prostřednictvím komentářového prvku Facebooku. 

Doba čtení: do minuty

Falešné aplikace od Apple krátce v Google Play

V sobotu se na několik hodin objevily v Google Play aplikace pocházející od „Apple Inc.“ a nabízející šest titulů, které můžete mít na konkurenční platformě. Prozatím není známo k jakému účelu podvodné aplikace sloužily, Google je odstranil několik hodin poté, co se v Google Play objevily. Není ani známo kolik lidí si falešné GarageBand (pojmenovaný  Garage Band), iPhoto, iMovie, Keynote, Numbers či Pages koupilo (cena mezi 4.98 až 9.97 USD) a jaké následky to pro ně případně může mít.

18. 11. 2012 11:19
Doba čtení: do minuty

Google Play už má taky 700 tisíc aplikací

Sedm set tisíc aplikací byl nedávný argument Apple při představován nových produktů (12. září při uvádění iPhone 5). Google Play sedmi set tisíc aplikací dosáhl právě nyní, uvádějí to zahraniční média (například AllThingsD). Komentář: Samozřejmě, ani v jednom případě nelze dost jasně řešit, kolik z těchto aplikací je poněkud o ničem či kolik z nich se vyskytuje v kopiích sebe sama, které se liší pouze barevným provedením či jiným názvem. Na druhou stranu, pokud se budete dívat do žebříčků…

30. 10. 2012 17:10
Doba čtení: 1 minuta

Google rozšíří hudební i filmový Google Play do Evropy a přidá konkurenci iTunes Match

Vlastní verzi toho co Apple nabídlo pod názvem iTunes Match (a Amazon s něčím podobným přispěchal o chvíli později) bude mít nové Google Play od 13. listopadu v Evropě a „brzy poté“ i v USA. Samozřejmě pod „Evropou“ nemůžete prozatím očekávat Českou republiku, ale hlavně většinu „západních“ zemí (Velká Británie, Francie, Německo, Itálie a Španělsko budou moci nakupovat hudbu na Google Play). .

29. 10. 2012 19:59
Doba čtení: 1 minuta

„Moje aplikace“ v Google Play pro Android lze nyní pročistit

Google postupně zpřístupňuje novou verzi aplikace Play Store — 3.9.16. Ta především konečně přináší možnost vyčistit seznam „mých aplikací“ od těch, které na něm už dávno jen překážejí. Ve výpise se u těch nenainstalovaných zobrazuje symbol smazání. Jeho volba si vyžádá ještě potvrzení. Lze prý označit více aplikací najednou a vymazat naráz, a to podržením jedné z vypsaných aplikací. (Mně to však nechodí.)

Doba čtení: 1 minuta

Obejdeme se ještě bez antiviru v mobilu či tabletu? Malware útočí hlavně na Android

Výrobci antivirů varují před mobilním malwarem a jedním dechem doporučují své bezpečnostní aplikace pro mobily a tablety. Nejde ale jen o zbytečné „požírače“ výkonu zařízení a energie z baterie? A je opravdu Android méně bezpečný než jiné systémy?

Doba čtení: 13 minut