Hlavní navigace

Pozor, obsahuje reklamu. Google začne značkovat aplikace v Google Play

19. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Vývojáři už dostali od vyhledávače dopis, ve kterém je Google upozorňuje na to, že od nového roku budou muset hlásit předem, zda je v aplikaci reklama.

Jakákoliv aplikace, která žije z reklam běžících v rámci samotné služby, bude muset být v katalogu obchodu Google Play jasně označena nápisem "“ad-supported”. Informoval o tom server DroidLife, který zároveň zveřejnil i dopis, který Google vývojářům rozesílá.

Google už si podobný postup letos vyzkoušel s označováním aplikací pro rodiny a teď komunitě vývojářů oznamuje další rozšíření. 

Od jedenáctého ledna tak budou muset vývojáři přiznávat, jestli jejich aplikace obsahují reklamu – a tou se rozumí bannery nebo reklamní sítě třetích stran. Pokud vývojáři nová pravidla poruší, bude jejich aplikace z obchodu stažena. 

Novinka má prý přesvědčit váhavé uživatele Androidu, aby se nebáli aplikace stahovat. Ale mohlo by to zafungovat i naopak. Pokud by uživatelé přestali stahovat aplikace hrazené ze zobrazování reklamy, mohli by vývojáři přejít k placeným aplikacím, jako je tomu především ve světě iOS.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).