Hlavní navigace

Google přerušil vývoj Allo, chce se místo toho soustředit na nasazení RCS

Sdílet

David Slížek 20. 4. 2018

V chatovacích a IM službách Google dlouho nedokázal držet krok s konkurencí Messengeru, WhatsApp a dalších služeb. Jeho aplikace nikdy nedosáhly tak velkého rozšíření. Teď firma ohlásila změnu strategie: nesoustředí se na vývoj aplikace, ale vrhne síly do uvedení standardu Rich Communications Services (RCS) na mobilech s Androidem. Píše o tom server The Verge.

Podle serveru se Google dohodl už s 55 operátory na světě na tom, že do svých sítí nasadí nový standard nazvaný Chat. Jde o komunikaci založenou právě na technologii RCS. 

Ta má podle představ operátorů nahradit starý systém SMS. V RCS komunikace probíhá přes datové přenosy a kromě samotných textů a emotikonů umožňuje například také pořádat skupinové chaty, sdílet obrázky, videa, soubory nebo polohu.

Google k RCS přesune své vývojářské kapacity a přeruší kvůli nové technologii vývoj komunikační aplikace Allo, kterou uvedl teprve na podzim 2016. V telefonech s Androidem má RCS nově podporovat výchozí komunikační aplikace Android Messages.

Firma s RCS experimentuje už několik let, první oznámení o spolupráci s operátorskou asociací GSMA se datují do roku 2016. Loni pak firma oznámila, že se dohodla už s 27 operátory na světě. K dnešnímu dni podporu RCS přislíbilo 55 operátorů, 11 výrobců telefonů a kromě Googlu také Microsoft.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.