Hlavní navigace

Google ukáže víc informací o zadavatelích reklam, má na to i doplněk pro Chrome

31. 7. 2020

Sdílet

Google - reklama - zadavatelé Autor: Google

Google představil několik novinek, které se týkají informací o tom, jaké reklamy jeho reklamní systém uživatelům na webu zobrazuje. K nástroji „Proč tyto reklamy?“, který zobrazuje informace o obecných důvodech, proč se uživateli konkrétní reklama zobrazila, přidá novou funkci „O této reklamě“. Ta má zobrazovat informace o ověřeném zadavateli reklamy.

Google původně ověřování zadavatelů zavedl v roce 2018 pro zadavatele politické reklamy. Letos na jaře ověřování rozšířil na všechny firmy kupující reklamní prostor. Musí tak Googlu dodat listinné důkazy o tom, že existují a v které zemi působí.

Nová funkce má začít fungovat během několika měsíců, zatím u displejové reklamy nakoupené přes Google Ads nebo platformu Display & Video 360. Na další reklamy se má rozšířit v příštím roce.

Okno s informacemi „Proč tyto reklamy?“ si uživatel může zobrazit kliknutím na ikonku šipky v pravém horním rohu banneru nebo u reklamního odkazu ve výsledcích vyhledávání.


Autor: screenshot Lupa.cz

Po rozkliknutí se objeví obecné informace, proč se právě tato reklama uživateli zobrazuje a další možnosti nastavení reklam.


Autor: screenshot Lupa.cz

Pro zobrazení informací o zadavateli reklamy Google představil také rozšíření pro prohlížeč Chrome. Jmenuje se Ads Transparency Spotlight a umožňuje zobrazení informací o tom, jaké společnosti se na konkrétní stránce podílejí na zobrazování reklam a další informace. Rozšíření zatím funguje v omezené alfa verzi.

Google také potvrdil svůj záměr zrušit v Chromu podporu cookies třetích stran.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).