Hlavní navigace

Google zavře další aplikaci, komunikační Allo skončí a změny čekají i Hangouts

6. 12. 2018

Sdílet

Google Allo Autor: Google

V dubnu Google vývoj Allo přerušil, teď přichází oficiální oznámení, že komunikační aplikace končí. Fugnovat bude do března 2019 a do té doby také budou uživatelé mít možnost vyexportovat a stáhnout si z ní svá data (zde je návod).

Google ukončení Allo zdůvodňuje tím, že se chce soustředit na vývoj Zpráv pro Android, pro které se snaží oživit formát RCS (Rich Communications Services). Spolupracuje na tom s mobilními operátory a výrobci mobilních zařízení. RCS se má podle představ Googlu stát vylepšeným nástupcem SMS.

Google také potvrdil nedávné zprávy, že změny čekají také další jeho komunikační aplikaci Hangouts. Klasická verze by měla ustoupit dvěma aplikacím Hangouts Chat a Hangouts Meet, které jsou určeny především firemním zákazníkům. S útlumem klasických Hangouts by ale měly být obě aplikace k dispozici i nefiremním uživatelům.

Letos v říjnu Google oznámil také konec své sociální sítě Google+. Ta má fungovat ještě do srpna 2019. Více viz Google+ končí. Kam mohou jeho uživatelé odejít?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).