Hlavní navigace

HBO mění vedení v Evropě, nová šéfka má zkušenosti se středoevropským trhem

9. 7. 2020

Sdílet

Christina Sulebakk Autor: HBO Europe

Společnost WarnerMedia oznámila jmenování nové ředitelky HBO Europe. Christina Sulebakk se funkce ujímá s okamžitou platností, dohlížet bude na klasické televizní stanice i streamovací služby HBO. Dosavadní ředitel Hervé Payan končí po osmi letech a na konci srpna firmu úplně opustí.


Autor: HBO Europe

Christina Sulebakk

Christina Sulebakk pracuje v HBO Europe v podstatě stejně dlouho, dosud byla výkonnou viceprezidentkou s odpovědností za marketing a distribuci. V Maďarsku dohlížela na rozvoj streamovacích služeb HBO v zemích střední Evropy, ve Španělsku pomáhala spustit HBO España.

Podle tiskového oznámení se nová manažerka zaměří na další rozvoj služeb a růst tržní pozice HBO v Evropě. Příští rok by měla na vybrané evropské trhy dorazit čerstvě spuštěná videotéka HBO Max, kterou dosud mohou využívat jen uživatelé ve Spojených státech.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 7. 2020 23:36

  XYZ

  Že by se ČR dočkala, že HBO GO (MAX) začne vysílat skutečně v HD v rozumném datovém toku; zvuk DD 5.1 / Armos, obraz v UHD atd.. jako Netflix, nebo budeme stále v očích HBO specifický trh.

 • 11. 7. 2020 9:07

  XYZ

  Souhlas. Vysílání HBO GO je technicky zaostalé. Chybí aspoň prostorový zvuk, což by u filmů mělo být samozřejmostí. Bohužel kromě Netflixu ho nenabízí ani naše IPTV platformy. Viděl jsem ho snad jen na Kuki, ale s příchodem nového prostředí Kuki prostorový zvuk taky nefunguje. Připomíná mi to dobu, kdy Železný přednášel na TV Nova ve svém pořadu, že stereo není potřeba, hlavně že je obraz barevný, bliká to, lidem se líbí. Teda do doby, kdy Nova byla skoro poslední, kdy jela mono. Navíc HBO GO má nějaký poměrně nízký datový tok, hodně komprimované. Netflix má obraz luxusní. Berte to jako povzdech. Jede se na množství, kašle na kvalitu.
  P.S. Preventivně prosím zdejšího chytráka, aby mě nekomentoval, nejsem na jeho rádoby chytré poučky zvědav.

 • 10. 7. 2020 15:55

  kvok

  Jaký specifický trh? 4K, HDR ani Atmos nejsou ani v USA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).