Hlavní navigace

Hewlett-Packard propustí dalších 5 tisíc lidí. Za poslední dobu už jich je 55 tisíc

27. 9. 2017

Sdílet

Původní Hewlett-Packard se v roce 2015 rozdělil na dvě firmy. HP Inc. se věnuje počítačům a tiskárnám a Hewlett Packard Enterprise (HPE) zase serverům, sítím, storage a enterprise IT obecně. Už před tímto krokem se podnik výrazně osekával. Šéfka Meg Whitman dohromady propustila 55 tisíc lidí.

Letitá reformace ale nadále nekončí. Whitman dnes šéfuje HPE a Bloomberg informuje, že propustí dalších pět tisíc lidí. To je deset procent z celkového počtu zaměstnanců. Opět se mluví o tom, že je třeba vytvořit pružnou a jednoduchou strukturu. Je pravda, že přesně tohle HP léta nemělo.

HPE se postupně zbavilo několika částí. Skupina Micro Focus za 8,8 miliardy dolarů koupila softwarovou divizi HPE, díky čemuž se například cloudové části nyní věnuje i SUSE pod Micro Focus spadající (náš článek).

Došlo také k vyčlenění divize služeb nazvané Enterprise Services. Tato sekce se spojila s firmou Computer Sciences (CSC) a vznikl nový IT obr DXC Technology. Ten je aktivní i v Česku a zaměstná přes tisíc lidí (náš článek).

Investorům se vývoj kolem HPE zřejmě líbí, hodnota akcií od rozdělení narostla. Papíry si připsaly hodnotu i po oznámení nového kola propouštění. Výrazně ostatně narostlo i HP Inc.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).