Hlavní navigace

Hlavenka a Obluk investují do dalších třech českých e-commerce projektů

Sdílet

Jan Sedlák 20. 2. 2020

Tuzemská skupina andělských investorů Garage Angels, která vkládá kapitál do raných fází začínajících firem, podpořila tři nové projekty. Pro uskupení kolem Jiřího Hlavenky (Computer Press, Kiwi.com) a Karla Obluka (AVG) jde o čtvrtou investici během čtyř měsíců. Angels už nedávno investovali do IoT senzorů v pojišťovnictví Senzoor.

Prvním z aktuálně zainvestovaných startupů je mySASY. Za ním stojí Radim Šlachta, který vytvořil aplikaci pro sportovce. Umožňuje analyzovat reakci těla na trénink a napovědět, kdy trénink zintenzivnit a kdy povolit. Aplikaci využívá třeba Zuzana Hejnová.

Druhým z projektu je Chcitoteď.cz. „„Chcitoteď přinese parametry, které trh dosud nezná. Prvním je služba expresní dodávky do 180 minut od objednání. Druhou je doručení v den objednání a třetí je noční dodávka v den objednání,“ věří autor David Holas. Zaměřit se chce na e-shopy i trhy ve středně velkých městech.

Třetí investici je Keyguru, což je od roku 2018 fungující pražská síť zabezpečených boxů pro úschovu klíčů a malých předmětů. Jsou automatizované a propojené s online systémem a mobilní aplikací.

Garage Angels v těchto startupech získali minoritní podíly. Hlavenka uvádí, že nyní jsou v hledáčku skupiny další dvě firmy. O fungování Garage Angels v našem rozhovoru v Karlem Oblukem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.