Hlavní navigace

Česká pojišťovna a Generali nabízí pojištění s IoT čidly, investorem je i Hlavenka

Sdílet

Jan Sedlák

Česká pojišťovna a Generali od října začínají nabízet senzory pro internet věcí, které jsou zapojeny do samotného programu pojištění. Dvě tuzemské instituce se rozhodly pro nasazení technologií od brněnského startupu Senzoor. Za ním stojí bývalý manažer z PPF Petr Plachký a o projektu jsme na Lupě nedávno podrobněji psali.

Pojišťovny konkrétně nabízí dvě čidla, a to Senzoor Move a Senzoor Aqua. První z nich je určený pro detekci pohybu a druhý pak vodu. Přístroje tak lze využít v kombinaci s pojištěním proti krádeži či prevencí u vytopení a podobně. Senzory jsou připojeny do NB-IoT sítě od Vodafonu a komunikují skrze mobilní aplikaci či SMS.

Senzoor společně s tím do firmy přizval nového investora. Čtvrtinový podíl získal rovněž brněnský Jiří Hlavenka, který nedávno například úspěšně prodal podíl v Kiwi.com. Přesná výše investice nebyla komentována, Hlavenka do projektu vstupuje i jako součást Garage Angels, kde vedle něj působí Karel Obluk a další.

Senzory do pojištění v květnu nasadila také pojišťovna Direct. Ta si vybrala konkurenční IoT síť v podobě Sigfoxu od SimpleCellu a jako čidla využívá produkty od odvozené Simple Hardware.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?