Hlavní navigace

Hodnota Uberu se propadla na dosavadní dno, Česko alternativní taxislužby omezuje

Sdílet

Karel Wolf 16. 3. 2020

Tržní valuace alternativní taxislužby Uber v pátek 13. března lámala rekordy, jen z trochu jiného konce, než by se jeho investorům zdálo milé.

Hodnota akcií společnosti se kvůli strachu z nového koronaviru, který způsobuje rychlé šíření onemocnění COVID-19, propadla až na 21,13 dolaru za akcii, ještě v pondělí 9. 3. se přitom pohybovala nad částkou 30 dolarů za akcii. Jde o dosud nejnižší hodnotu od IPO, které proběhlo v pátek 10. 5. 2019.

Další vlnu výprodejů akcelerovala především středeční zpráva Světové zdravotnické organizace, která oficiálně prohlásila nový koronavirus za globální pandemii poté, co se podle oficiálních čísel virem nakazilo více než 121 000 lidí v Asii, Středním východě, Evropě a USA. Sám Uber minulý týden ve své výroční zprávě varoval, že by pandemie či jen globální obava o veřejné zdraví mohly představovat významné riziko pro jeho podnikání.

Tuto tezi ostatně potvrzuje i rozhodnutí české vlády z neděle 15. března, které s účinností od 6:00 16. 3. 2020 provoz alternativních taxislužeb zakázalo a to s jedinou výjimkou, kterou představuje rozvoz potravin.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.