Hlavní navigace

Hotel.cz kupují Maďaři, rozšiřují služby pro rezervace hotelů po Evropě

11. 7. 2019

Sdílet

Hotel.cz

Původem liberecká internetová služba Hotel.cz zaměřená na online rezervace ubytování má od července majitele z Maďarska. Firmu koupil portál Szallas.hu, který postupně expanduje do zahraničí a posiluje v Chorvatsku, Polsku a Rumunsku. Maďaři vedle Hotel.cz získávají také weby Spa.cz, Hotely.cz, Penizion.cz a Konfi.cz, které pod Hotel.cz spadají.

Szallas v českém protějšku koupil menšinový podíl a zbytek byl vyměněn za nově vydané akcie maďarské společnosti. Šest spoluvlastníku Hotel.cz tak nyní drží menšinový podíl v rámci nového majitele.

České osazenstvo v Hotelu zůstává a má pracovat v rámci nadnárodní skupiny. Cílem je udržet růst o 30 procent ročně. Szallas má nyní 275 zaměstnanců a působí v šesti středo a východoevropských zemích.

Hotel.cz má za sebou poměrně divoké změny majitelů. Funguje od roku 2004, v letech 2008 až 2010 jí vlastnil Miton, následně ho získalo Allegro. V roce 2014 pak byly všechny akcie koupeny podnikem Online Holding.

Hotel.cz v roce 2018 vykázal obrat ve výši necelých 240 milionů korun, meziročně narostl o 40 milionů.

„Dále se zvyšuje podíl placeného vyhledávání, ve snaze vyhledávačů zvyšovat monetizaci reklamy. Přibývá placených reklamních pozic ve všech vertikálách a jedinou reakcí na tento trend je se maximálně možně zaměřit na optimalizace reklamních systému tak, aby byly ziskové a současně snižovat ostatní související procesní náklady. V případě naší společnosti se jedná primárně o optimalizaci PPC kampaní největších systému Google Ads a Seznam Sklik pomocí automatických algoritmů a snižování nákladů souvisejících s procesem vyřízení objednávek ubytování přepínáním ubytovacích zařízení do „online“ režimu, kde může rezervace proběhnout bez zásahu dalších osob a tudíž bez sekundárních nákladů. Zásadním kanálem je i přímá návštěvnost, která reflektuje povědomí o značce, jsme si vědomi, že se na konkrétních produktech bez intenzivního budování značky neobejdeme. Související nemalé náklady by měly být vykompenzovány zajištěním stabilní budoucnosti a prosperity naší společnosti,“ uvádí předseda představenstva Hotelu Pavel Kotas v poslední výroční zprávě.

Maďary je možné v českém technologickém prostředí vidět i jinde. Skupina kolem benzinek MOL a státního maďarského fondu má na investice připraveny miliardy, přičemž prvních 150 milionů už obdrželi pražští Neuron Soundware.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).