Hlavní navigace

Hradecký osazovač desek plošných spojů HC electronics má nového majoritního vlastníka

21. 3. 2022

Sdílet

HC electronics Autor: HC electronics

Do české společnosti HC electronics vstoupil nový investor. Majoritní podíl od dosavadních majitelů získal tuzemský fond Genesis Growth soustředící se zejména na projekty v Česku a na Slovensku.

HC electronics sídlí v Hradci Králové a funguje od roku 1992. Společnost se zaměřuje na oblast elektroniky, zejména na osazování desek plošných spojů, a to v malých a středních sériích.

Podnik zaměstnává kolem 130 lidí a v roce 2020 měl tržby 156 milionů se ziskem po zdanění 18,7 milionu korun. V jiných letech se dostává i nad tržby 170 milionů.

HC electronics doposud ovládali Libor Hrubeš, Roman Opa, Ivo Římal, Jan Vejvoda a Petr Zamouřil. Opa, Římal a Zamouřil si nechávají minoritní podíl a budou se podílet na řízení firmy. “Odpovědnost odcházejících zakladatelů pak bude postupně přecházet na nastupující generaci členů manažerského týmu,” informují noví partneři.

HC electronics a Genesis Growth výši investice neuvádí. Genesis Growth Equity Fund I má každopádně k dispozici 40 milionů eur a obvykle investuje jeden až čtyři miliony eur. Vybírá si zajímavé firmy s růstovým a mezinárodním potenciálem.

Genesis má finanční prostředky od institucí European Investment Fund (EIF), Amundi Czech Republic, Kooperativa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), RSJ, Sirius Investments nebo SPM Capital.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).