Hlavní navigace

Hromadnou aukci mobilních tarifů v Novém Městě na Moravě vyhrál FAYN

8. 12. 2017

Sdílet

První město v Česku úspěšně dokončilo aukci mobilních tarifů pro své obyvatele. Veřejnou soutěž v Novém Městě na Moravě vyhrál operátor FAYN, oznámila radnice na svém webu.

Nabídka virtuálního operátora, který působí v síti Vodafonu, obsahuje tři tarify, které jsou evidentně určeny pro méně náročné uživatele – podle radnice cílí například na seniory nebo lidi s nižšími příjmy.

U nejdražšího tarifu jde v porovnání s ceníkovou nabídkou velkých operátorů o určité zlepšení – například Vodafone nabízí za 477 Kč tarif s 500 minutami, 1,51 Kč za SMS a 500 MB dat. T-Mobile má obdobnou nabídku za 499 Kč a O2 má za 349 Kč tarif s neomezeným voláním a SMS do vlastní sítě a 60 volnými minutami do sítí ostatních operátorů. Pro některé opravdu nenáročné uživatele ale mohou být zajímavější dva nejlevnější tarify. Město původně chtělo vysoutěžit i dražší tarify pro náročné uživatele, což se ale nepovedlo.

K tarifům si lidé mohou pořídit i datové balíčky. 1 GB dat přijde na 198 až 280 Kč, podle toho, který hlavní tarif si zákazník objedná. „Zdaleka ne každý uživatel totiž vyžaduje neomezené volání za vysoké měsíční částky a pro mnoho uživatelů jsou rovněž zajímavé levnější a menší balíčky mobilních dat,“ říká k tomu ředitel společnosti FAYN Lukáš Honek.

Desetitisícové město původně poptávalo i tarify s neomezeným voláním a větším množstvím dat. Ten nejvybavenější měl obsahovat neomezené volání a SMS a datový balíček o velikosti 100 GB na měsíc.

FAYN začne nové tarify obyvatelům Nového Města na Moravě nabízet od ledna 2018. Město se v podmínkách soutěže zavázalo, že jim o nabídce řekne ve svých tiskovinách, na internetu a na sociálních sítích. Smlouvy si pak budou jednotliví uživatelé uzavírat sami.

O hromadnou aukci tarifů se loni pokoušela také radnice Brna-střed, do soutěže ale nepřišly žádné nabídky, které by odpovídaly jejím představám. A síťoví operátoři se aukce úplně odmítli zúčastnit.

Hromadně vysoutěžit výhodné tarify zkusilo také spotřebitelské sdružení dTest. Ani této soutěže se síťová trojka nezúčastnila a nakonec ji vyhrál virtuální operátor Mobil energetické společnosti ČEZ. Nejlevnější tarif ve vysoutěžené nabídce obsahuje 100 minut a 50 SMS a přijde na 73,50 Kč, nejdražší s 500 minutami, 250 SMS a 250 MB dat pak stojí 364 Kč. Podle dTestu o některý z těchto tarifů nakonec požádalo na 11 tisíc uživatelů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).