Hlavní navigace

Huawei dodá datová úložiště pro vnitro a NAKIT, firma nabídla nejnižší cenu

30. 3. 2020

Sdílet

Huawei Autor: Jan Sedlák

Čínské technologické společnosti Huawei se podařilo získat další státní IT zakázku. Skrze svého tuzemského partnera Huatech vyhrála tendr na dodávku datových úložišť do státního podniku NAKIT, který spadá pod ministerstvo vnitra a je jeho dvorním dodavatelem ICT. Huawei vyhrálo díky nejnižší nabídnuté ceně, která byla kritériem výběru.

Zakázka za 7,683 milionu korun bez DPH (9,296 milionu s DPH) byla uzavřena letos v březnu. Původní odhadovaná cena činila 8,2 milionu korun bez DPH. Huatech měl proti sobě čtyři další kandidáty, a to firmy Your System, Microshop, Elso Philips Service a H.T.D.

NAKIT si objednal dvě disková pole zapojená do clusteru (Huawei OceanStor 5300 v5, vždy 44 SSD disků o kapacitě 1,92 TB a 36× 2,4 TB SAS). Sloužit mají pro interní potřeby, provozovat se na nich bude virtualizace na technologiích VMware, Microsoft Hyper-V a Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV). Součástí dodávky jsou i Fibre Channel (FC) switche.

Huawei v nedávné minulosti i díky ceně vyhrálo dodávku sítě na ministerstvo financí. Nedávno pak firma neuspěla v tendru na síť ministerstva spravedlnosti, kde díky nejnižší ceně vyhrála ČD-Telematika s technologiemi ECI Telecom.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).