Hlavní navigace

Huawei chtělo postavit síť ministerstva spravedlnosti, zakázku dostali Izraelci

6. 2. 2020

Sdílet

ČD-Telematika a ECI TM1200

Po ministerstvu financí zvýšilo kapacitu své optické datové DWDM sítě také ministerstvo spravedlnosti. Zatímco finance si na propojení několika klíčových lokalit jako dodavatele technologií vybraly firmu Huawei, justice nasadila produkty od izraelského podniku ECI Telecom. Huawei se nicméně o zakázku rovněž ucházel, a to prostřednictvím svého partnera Huatech.

Tendr na dodávku obměny DWDM systému byl hodnocen podle nejnižší ceny. Díky ní se Huawei v minulosti podařilo několik státních zakázek vyhrát. Mimo jiné na již zmiňovaném ministerstvu financí či v ČEZu. Do veřejné soutěže justice se zapojil i EruCom, který čínské technologie nasadil v rámci MPLS sítě Ředitelství silnic a dálnic.

Tentokrát s izraelskými technologiemi zvítězila polostátní ČD-Telematika, kde třetinu vlastní PPF. Cena bez DPH činí 4,982 milionu korun, s DPH pak 6,028 milionu.

Justice od ECI získala systémy Apollo OPT9608 pro dvě geograficky oddělené lokality. Datová centra jsou umístěna na adresách Na Mičánkách a Na Děkance. Telematika zajišťovala také migraci ze současného systému. Zvýšení přenosové kapacity zajišťují kanály 1× 40 Gigabit Ethernet, 1× 10 Gigabit Ethernet a 4× 16 Fibre Channel.

ČD-Telematika historicky hardware od ECI používá často. Nedávno na něm například otestovala přenos dat o kapacitě 1,2 Tb/s mezi Prahou a Kolínem.

O dodávku DWDM na ministerstvo financí měly zájem rovněž společnosti T-Mobile, X Consulting Co., TTC Marconi, SITEL a RLC Praha.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).