Hlavní navigace

Huawei se má chystat na velký propad prodeje chytrých telefonů

17. 6. 2019

Sdílet

Sídlo Huawei v Praze Autor: Jan Sedlák

Společnost Huawei, současná dvojka na globánlím mobilním trhu, dělá přípravy na velký propad prodeje chytrých telefonů, prohlašuje to alespoň agentura Bloomberg.

Bloomberg tvrdí, že vedení společnosti počítá v důsledku amerických sankcí s propadem prodeje mimo domácí trh v rozmezí 40–60 %, tedy přibližně o 40 až 60 milionů prodaných telefonů méně. Již počátkem měsíce přinesl deník South China Morning Post zprávu o tom, že Huawei omezuje objednávky na nové chytré telefony, které pro něj vyrábí taiwanská společnost Foxconn, společnost ale tehdy zprávu popřela.

Souvislosti: Huawei údajně snižuje výrobu chytrých telefonů 

Agentura dále tvrdí, že společnost plánuje propad kompenzovat skrze větší penetraci domácího trhu a zvýšit svůj podíl na pevninské Číně na 50 %. Momentálně má společnost čínský trh obsazený z 35 % a představuje tak zde největšího domácího výrobce. Docílit toho chce proaktivnější prodejní strategií.

Společnost v ČR a zbytku Evropy nedávno uvedla na trh hi-endový smartphone Honor 20, v případě slabých prodejů je však již připravena jej okamžitě s trhu zase stáhnout.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).