Hlavní navigace

Huawei se má chystat na velký propad prodeje chytrých telefonů

Sdílet

Karel Wolf 17. 6. 2019

Společnost Huawei, současná dvojka na globánlím mobilním trhu, dělá přípravy na velký propad prodeje chytrých telefonů, prohlašuje to alespoň agentura Bloomberg.

Bloomberg tvrdí, že vedení společnosti počítá v důsledku amerických sankcí s propadem prodeje mimo domácí trh v rozmezí 40–60 %, tedy přibližně o 40 až 60 milionů prodaných telefonů méně. Již počátkem měsíce přinesl deník South China Morning Post zprávu o tom, že Huawei omezuje objednávky na nové chytré telefony, které pro něj vyrábí taiwanská společnost Foxconn, společnost ale tehdy zprávu popřela.

Souvislosti: Huawei údajně snižuje výrobu chytrých telefonů 

Agentura dále tvrdí, že společnost plánuje propad kompenzovat skrze větší penetraci domácího trhu a zvýšit svůj podíl na pevninské Číně na 50 %. Momentálně má společnost čínský trh obsazený z 35 % a představuje tak zde největšího domácího výrobce. Docílit toho chce proaktivnější prodejní strategií.

Společnost v ČR a zbytku Evropy nedávno uvedla na trh hi-endový smartphone Honor 20, v případě slabých prodejů je však již připravena jej okamžitě s trhu zase stáhnout.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.