Hlavní navigace

Huawei začíná stavět továrnu v Evropě, firma chce být vnímána bezpečně

9. 2. 2021

Sdílet

Huawei Autor: Jan Sedlák

Čínská společnost Huawei počátkem února odstartovala výstavbu své první továrny na území Evropské unie, která je zároveň první továrnou mimo Asii. Kromě domovské Číny je výroba umístěna v Indii, kde se z dovezených součástek montují telefony. Nový objekt bude stát v průmyslovém parku Brumath ve Francii. Produkce by se měla rozjet v roce 2023.

“Při navrhování a výstavbě závodu se společnost zavázala ke spolupráci s francouzskými partnery a v metropolitním regionu Grand Est hodlá vytvořit nejprve 300, do budoucna až 500 pracovních míst. Investice na výstavbu továrny se pohybuje v hodnotě 200 milionů eur a výrobní aktivity by v následujících letech měly dosáhnout hodnoty produkce na hranici jedné miliardy eur ročně,” informuje Huawei.

Huawei bude ve Francii vyrábět komponenty pro základnové stanice pro mobilní sítě. Přesné detaily nezveřejňuje, zaměří se ale na 4G a 5G sítě.

Start výroby v Evropě je reakcí Huawei na bezpečnostní obavy západních států. Čínský podnik chce tímto krokem argumentovat, že má důvěryhodný dodavatelský řetězec. Zároveň jako investor může lépe vypadat pro politiky a spol. Ti aktuálně Huawei nevnímají v příliš dobrém světle a společnost se tak nedostane do řady evropských 5G sítí.

Výroba není jedinou aktivitou Huawei na starém kontinentě. Firma zde dlouhodobě provozuje dvě desítky výzkumných a vývojových center. Otevřela také takzvané transparenční kyberbezpečnostní centrum v BruseluČeští zákazníci jej ale prozatím nevyužili.

Huawei nedávno otevřelo nový vývoj v Maďarsku, kde už několik let provozuje největší distribuční centrum mimo Čínu. Podle informací Lupy se také ve Vídni usadil evropský šéf HiSilicon, tedy čipové odnože Huawei. HiSilicon se snaží navázat různé spolupráce s polovodičovými hráči, protože má firma k čipům kvůli embargům USA velmi složitý přístup.

Jak vypadá sídlo Huawei v Číně:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).