Hlavní navigace

Hybridní aplikace Českého rozhlasu je přístupná i pro přijímače ve standardu DVB-T2

6. 3. 2019

Sdílet

Český rozhlas - logo Autor: Český rozhlas

Aplikaci pro HbbTV prostředí nazvanou Vizuální rádio nabízí Český rozhlas jako součást televizního vysílání stanic Radiožurnál a Wave. Jak informoval web veřejnoprávního rádia, od dneška je zmíněná hybridní aplikace dostupná i majitelům set-top boxů a televizorů, určených pro příjem pozemního digitálního vysílání televize v nově zaváděném standardu DVB-T2

Po dnešní servisní noci došlo na Kavčích horách k zapojení signalizace v Přechodové síti 11, která obsahuje programy České televize ve vysokém rozlišení a Český rozhlas. K využívání aplikací je nutný přijímač s podporou technologie HbbTV připojený k internetu, uvádí citovaný web.

Televizory a set-top boxy, které podporují technologii HbbTV a jsou připojené k internetu, tak mohou v rámci portálu nabízet dodatečné informace k vysílání a také archiv jednotlivých pořadů.

Veřejnoprávní přechodová DVB-T2 síť s číselným označením 11 nabízí stejné portfolium televizních programů a rozhlasových stanic jako DVB-T multiplex České televize. Vizuální portál je v jejich rámci dostupný v obrazové kvalitě 432p, 576p a 720p. Hybridní aplikace jsou k dispozici také na satelitu Astra 3B a v kabelové síti operátora UPC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).