Hlavní navigace

COVID19CZ předává projekty státu. Chytrou karanténu má řídit ministerstvo a NAKIT

15. 7. 2020

Sdílet

Data proti COVID

Iniciativa COVID19CZ, která sdružila dobrovolníky a IT firmy ve snaze technologicky pomoci v boji proti koronaviru, dělá symbolickou tečku za svým fungováním. Po čtyřech měsících předává své projekty do rukou státu. 

„Iniciativa COVID19CZ aktivně spolupracuje na předání technologického řešení chytré karantény, včetně vzpomínkových map a eRoušky pod státní podnik NAKIT, který na základě usnesení vlády spolupracuje s Ministerstvem zdravotnictví na projektu Chytrá karanténa 2.0,“ popisuje iniciativa v tiskové zprávě.

Státní podnik NAKIT podle ní momentálně připravuje smlouvy s dobrovolníky i dodavateli technologií. „Během července se tak z některých dobrovolníků stanou externí členové NAKIT týmů. Část dobrovolníků se již musela vrátit ke svým běžným pracovním povinnostem, ty NAKIT nahradí dalšími lidmi,“ doplňuje.

Podle vládního IT zmocněnce Vladimíra Dzurilly projekt už řídí ministerstvo zdravotnictví, které „… pracuje na digitalizaci dalších procesů – například žádanek na testy, jejich vyhodnocení i případnou další logistiku.“

Dobrovolníci, kteří dál chtějí pomáhat s digitalizací státu, mohou dále pokračovat v rámci iniciativy Česko.digital.

Podívejte se, co o COVID19CZ říkají jedni z jejích zakladatelů, Pavel Doležal a Petr „Padák“ Šimeček z firmy Keboola:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).