Hlavní navigace

Itálie chce přispívat chudým na nákup DVB-T2 přijímačů

24. 6. 2019

Sdílet

Itálie Autor: Michele Bitetto, Unsplash

V Itálii probíhá veřejná konzultace plánu na finanční podporu rozšíření DVB-T2. Ministerstvo hospodářství chce vyčlenit 151 milionů eur na dotační program, díky kterému by dostali chudší obyvatelé slevu na nové přijímače. Skončil by 31. prosince 2022 nebo vyčerpáním vyhrazené částky.

Itálie sice loni na podzim schválila plán přechodu na DVB-T2, ale pak ho zrušila. Proces se zpožďuje. Podle nového záměru by vláda přispívala na nákup jednoho zařízení s DVB-T2 tunerem do jedné nízkopříjmové domácnosti, přičemž seznam dotovaných přístrojů by byl na webu ministerstva. Výše příspěvku by byla 50 eur.

Pokud k plánu nebudou zásadní námitky, začne se nákup přístrojů dotovat od 15. listopadu 2019.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 6. 2019 7:16

  bez přezdívky

  Pokud je někdo opravdu tak chudý, že nemá cca 20 € na nákup DVB-T2/HEVC set-top-boxu (např. Alma 2880, která se v ČR v maloobchodě prodává za 512 Kč), tak je celkem s podivem, že má vůbec televizor a elektriku...

 • 24. 6. 2019 7:44

  Martin090

  Ale tento příspěvek dostanou jen ti, co jsou pod životním minimem. To je pro jednotlivce cca 10 tisíc eur a pro rodiny cca 21 tisíc eur ročně. V Itálii je totiž životní minimum úplně někde jinde než u nás. U nás je to 3400 korun. V Itálii cca 20 tisíc korun. Ale každopádně na příspěvek dosáhne okolo 10 % obyvatel, a ne každý ze těch 10 % o příspěvek bude mít zájem.

 • 24. 6. 2019 9:40

  Martin090

  Tady nejde o to, zda na to má či nemá. Každá vyspělá země má nastavno nějaké životní minimum. Což je minimum, pod které by neměl jít žádný občan dané země. A pokud ano, pak stát dorovná tu výši nějakým sociálním příspěvkem. Pokud je v Itálii ná jednotlivce životní minimum cca 20 tisíc korun měsíčně, tak veškeré další náklady navíc se musí dorovnat. V Česku je to taky tak, jenom částka je jiná. V Německu je životní minimum ještě vyšší než v Itálii, myslím okolo 28 tisíc.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).