Hlavní navigace

Itálie

Foto: Aruba dokončuje u Milána geotermálně chlazené datacentrum. Podívejte se

Datasály zatím zejí prázdnotou, brzy se do nich ale mají nastěhovat první zákazníci. Jak vypadá datacentrum napájené obnovitelnou energií?

6. 6. 2017 9:14

Terestrický příjem VKV rozhlasu z Itálie v Česku? Není to vyloučeno

UVNITŘ AUDIO – Italština nebývá v České republice pro lovce vzdálených signálů ničím neobvyklým. Zejména během podzimních inverzí je oblíbeným vysílačem švýcarský Säntis.

5. 6. 2015 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Startuje bezplatný program Barrandov Plus, primárně ho naladíte v multiplexu 3

TÝDENNÍ REVIZE – Pouhý měsíc po startu Kina Barrandov dnes spouští společnost Barrandov Televizní Studio již svůj třetí program, dětskou a dokumentární stanici Barrandov Plus.

Doba čtení: 5 minut

Francouzi a Italové testují přenos TV signálu pomocí mobilní technologie LTE-A+

Realizátorem testů je francouzský telekomunikační operátor TDF a italská veřejnoprávní televize RAI. V Paříži je centrem zkušebního přenosu signálu přímo Eiffelova věž.

Doba čtení: 1 minuta

Italové mají problém, nový standard pozemní televize DVB-T2/HEVC je zaskočil

Italská vláda vydala před dvěma a půl lety nařízení, že od 1. ledna 2015 se nesmí prodávat přijímače s tunerem DVB-T/MPEG2/4. Technologie ji však předběhla.

Doba čtení: 2 minuty

Slovak Sport je velké lákadlo, přesto nemusí donutit diváky k naladění nové sítě

TÝDENNÍ REVIZE – Zvláště v domech se společnou televizní anténou může být další multiplex problémem. Investice by se tu počítaly v řádu tisíců korun.

Doba čtení: 5 minut

Obchod roku: BSkyB přebírá za 185 miliard služby Sky Deutschland a Sky Italia

„Tato transakce vytvoří světový, nadnárodní business placené televize s pozitivním výhledem na další růst a zároveň přinese i okamžité výhody,“ konstatoval generální ředitel BSkyB.

Doba čtení: 1 minuta

Italové Googlu: změňte způsob nakládání s daty svých uživatelů

Italský úřad na ochranu osobních údajů dal firmě 18 měsíců na to, aby změnila způsob, jakým ukládá a využívá data svých uživatelů. Pokud neuposlechne, hrozí jí pokuta.

Doba čtení: 1 minuta

Bloomberg: Murdoch ovládne za 300 miliard britskou, německou a italskou Sky

Ve Velké Británii má satelitní televize Sky okolo deseti a půl milionu klientů, dalšími osmi a půl miliony pak disponuje v Itálii a Německu. Celkově jich je tedy téměř dvacet milionů.

Doba čtení: 1 minuta

Příjem rozhlasových VKV stanic až z tisíců kilometrů v Česku opět realitou

BLOG AUTORA – Příjem rozhlasových stanic z Řecka, Itálie nebo Španělska v České republice? Od května je opět realitou a budeme se s ním náhodně setkávat i v následujících měsících.

Doba čtení: do minuty

Z nabídky digitálního rozhlasu zmizela stanice RTL 102.5, u Teleka se navýšily datové toky

Komerční rozhlasový okruh byl v nabídce příbramské společnosti Teleko poměrně velkým úkazem. V Itálii je tato stanice jednou z nejposlouchanější a vysílá z VKV vysílačů po celé zemi.

Doba čtení: 1 minuta

Akcelerátor TechPeaks přijímá i lidi bez projektu. Už jen do pondělí

Akcelerátor v alpském Trentinu stojí o vývojáře, o designéry i obchodníky, a jak o jednotlivce, tak o týmy až tříčlenné. Jaká je zkušenost jediného českého účastníka loňského běhu?

17. 1. 2014 9:13
Doba čtení: 6 minut

Nepořádek v italském éteru má částečně řešit půlmiliardová injekce vlády

Vzájemné rušení vysílačů je v Itálii dlouhodobým problémem, který navíc ohrožuje i okolních státy. V pásmu VKV, tedy FM rozhlas, se dokonce využívají kmitočty po 50 kHz.

Doba čtení: 1 minuta

Na satelitu Astra dnes startuje nekódovaná obdoba TV Paprika z Německa

UVNITŘ PARAMETRY – Stanice vychází z populárního italského magazínu o vaření Alice Cucina. Příjem programu v obou zemích bývalé federace je naprosto bezproblémový.

Doba čtení: 1 minuta

DAB je mrtvý, potvrdila Itálie a Dánsko. Země přecházejí na technologii DAB+

Dánsko bylo první zemí v Evropě, která už před několika měsíci ohlásila přesný termín, kdy vypne původní analogové vysílání v pásmu VKV. Stane se tak v roce 2019.

Doba čtení: 1 minuta

Formát Ultra HD je budoucností, Radiokomunikace jeho testy okopírují trendy

Na formát Ultra HD už se připravuje řada vysílatelů, především z oblasti placené televize. Chtějí si zejména spravit chuť po nepříliš úspěšném nasazení trojrozměrného obrazu.

Doba čtení: 5 minut

Stanice ESPN se stáhly z Evropy, v Česku a na Slovensku nemají náhradu

UVNITŘ FOTO Na některé trhy vstupuje známá značka Fox Sports, v Německu spustí provozovatel tamního Sportu 1 novou stanici s názvem Sport 1 US. Startuje tu i Eurosport 2 HD.

Doba čtení: 1 minuta

Italská veřejnoprávní televize RAI rozšiřuje testy DVB-T2 a DVB-T2 Lite

Sedm let po zahájení digitálního vysílání v Itálii vláda v roce 2012 rozhodla, že všechny přijímače prodávané v zemi po roce 2015 musí mít tunery se standardem DVB-T2 HEVC

Doba čtení: 2 minuty

On-line videopůjčovny nemají v Česku na růžích ustláno

Video na vyžádání už si v posledních měsících pomalu klestí cestu i do českých domácností. Každá z firem, které ho poskytuje, přitom postupuje v jeho implementaci trochu jinak.

Doba čtení: 5 minut

Je Česko velmocí hudebních televizí v DVB-T? Ve střední Evropě rozhodně

Česká republika se za počet hudebních kanálů v pozemních sítích rozhodně nemusí stydět, ba právě naopak. Před pár lety by to čekal jen málokdo.

Doba čtení: 5 minut

Es vrstva: v Česku hrají opět tisíce kilometrů vzdálené vysílače

Fascinující jev, který se vyskytuje v letních měsících a je aktuální právě v těchto dnech a týdnech, přináší na přijímací soustavy signály ze Španělska, Itálie, Turecka i dalších zemí.

Doba čtení: 6 minut

TechPeaks, podalpská „školka“ pro technologické podnikatele, láká Čechy

Ubytování, stravu, kapesné, pracoviště, mentoring a 25 000 eur na založení firmy; to můžete dostat, prokážete‑li, že jste nápaditý programátor, návrhář nebo obchodník.

Doba čtení: 5 minut

Česká republika se nemusí za nabídku sportovních HD kanálů stydět, s Evropou drží krok

V České republice a na Slovensku je možné v nabídkách operátorů najít téměř jednu desítku programů ve vysokém rozlišení, a za toto číslo se rozhodně nemusíme stydět.

Doba čtení: 5 minut

Českému DVB-T zoufale chybí dětský kanál. Uspět by mohly i další stanice

Nabídka programů v rámci pozemního vysílání už je poměrně bohatá a divák, který nechce placenou televizi, má z čeho vybírat. Jsou tu ale stále ještě určité rezervy.

Doba čtení: 4 minuty

Jsme hrdí na náš kapitalismus, řekl šéf správní rady Googlu. Teď se na něj chystá internetová daň

Politici si lámou hlavu, jak přimět nadnárodní (hlavně americké) internetové firmy, aby se v zemích, kde působí, nevyhýbaly placení daní. Budou kvůli tomu zavádět nové daně?

Doba čtení: 6 minut

Apple v Belgii čelí žalobě kvůli nekalým obchodním praktikám vůči zákazníkům

Není to první spor, který Apple kvůli podobným praktikám vedl. Příčinou je snaha firmy prodávat zboží v Evropě s kratší zárukou, než určují zdejší zákony.

Doba čtení: 1 minuta

Zpravodajské kanály v HD: Rozmařilost, nebo v dnešní době už standard?

Ruský zpravodajský kanál RT zahájil o uplynulém víkendu jako první nekódovaná stanice tohoto typu vysílání v HD kvalitě. Podívejme se, jak jsou na tom v tomto směru ostatní kanály působící v Evropě.

Doba čtení: 5 minut

VIDEOGALERIE: podzim na Discovery HD, nový kanál Sky Arte HD a Boardwalk Empire 3

UVNITŘ VIDEA Server DigiZone.cz vám v krátké době servíruje další videogalerii, která se věnuje evropské placené televizi. Tentokrát se podíváme do Velké Británie, Itálie i Polska.

18. 10. 2012 9:02
Doba čtení: 1 minuta

VIDEOGALERIE: Start kanálu HBO 3, nových stanic od Digi TV a maďarské RTL 2

UVNITŘ VIDEA Po promo spotech z domácí produkce vám server DigiZone.cz přináší také to nejlepší ze zahraniční televizní scény. Top událostí v Nizozemsku je start kanálů pod hlavičkou HBO.

Doba čtení: 1 minuta

Rozhlasové vysílání mohou v těchto týdnech rušit i tisíce kilometrů vzdálené stanice

UVNITŘ AUDIO Příjem rozhlasových stanic z Řecka, Itálie nebo Španělska v České republice v pásmu VKV? V těchto týdnech a měsících rozhodně nic neobvyklého. Čím je toto šíření způsobeno?

Doba čtení: 1 minuta