Hlavní navigace

Italové vyšetřují služby Google Drive, iCloud i Dropbox pro nekalé obchodní praktiky

8. 9. 2020

Sdílet

Itálie Autor: Michele Bitetto, Unsplash

Italský tržní regulátor Autorità Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCM) vyšetřuje tři cloudová úložiště pro podezření na používání zakázaných obchodních praktik.

V oznámení pro tisk AGCM zmiňuje, že zahájila celkem šest vyšetřování. Vedle údajného používání nekalých obchodních praktik mají služby porušovat italskou směrnici o právech spotřebitelů a mají mít ve svých smlouvách s uživatelem nepřípustné body (zejména obsáhlé doložky s rozsáhlými právy poskytovatelů pozastavit a přerušit službu, osvobození od odpovědnosti v případě ztráty dokumentů uložených v cloudovém prostoru uživatele či možnost jednostranné úpravy smluvních podmínek). 

Jedním z problémů služeb je i způsob, jakým podle regulátora shromažďují a využívají uživatelská data. Jmenovitě Dropbox je pak obviňován z toho, že jasně nesdělil podmínky pro odstoupení od smlouvy. Regulátor ale zkoumá také například přístup služeb k mechanismům pro mimosoudní urovnávání sporů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 9. 2020 0:40

  vajsmen

  Italie dobre.

  Trh neznamena, ze si korporace rozparceluji svet a budou si delat, co chteji.
  Trh muze fungovat jen tehdy, kdyz jsou alespon trochu vyrovnane pozice obou stran. A od toho jsou zakony. Ale ty jsou k necemu jen tehdy, pokud se vynucuji.
  Nevynucovany zakon jakoby nebyl.

 • 9. 9. 2020 8:07

  ROOOO

  Korporace si nesmí "rozparcelovat" bydlení, inženýrské sítě, frekvence, zdroje surovin apod. Ochrana spotřebitele před agresívní nabídkou porna, filtrů do Phostoshopu, playlistů nebo datových úložišť je totálně nezajímavá. Jak vypada takove korporatni NErozparcelovani nezajímavé komodity je DJI. 90% trhu, naprosto zbytná věc, nikoho to nezajímá a tak to má být. Až bude DJI vlastnit 40% přehrad, tak to je věc k řešení.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).