Hlavní navigace

Izraelci končí spolupráci s českým CyberGym Europe, ten mění název na CyberG

Sdílet

Jan Sedlák 12. 3. 2019
CyberGym Autor: Jan Sedlák

Společnost CyberGym Europe, která v Řitce u Prahy provozuje výcvikovou kybernetickou arénu, mění název na CyberG Europe. Jako oficiální důvod se uvádí rozšíření nabídky. Izraelský CyberGym, se kterým měla česká část nastavenou spolupráci, ovšem uvádí, že došlo k ukončení vazeb a změna jména tak souvisí právě s tímto.

„CyberGym Europe už nadále nedrží licenci a není partnerem ani resellerem či představitelem CyberGym. Není dále oprávněn poskytovat služby za využití softwaru, dokumentací a metodik CyberGym. Nemá také žádná práva na jakýkoliv software CyberGym nutný ke komerčnímu provozu výcvikové arény CyberGym,“ uvádí původní podnik z Izraele s tím, že česká verze není dále se značkou CyberGym spojená a nemá práva používat logo a další náležitosti.

„Máme silný auditorský a poradenský tým, který ovládá práci se standardy norem například ISO/IEC 27K, ale také související legislativu – například zákon o kybernetické bezpečnosti nebo GDPR. Zároveň rozšiřujeme naši nabídku o vzdělávací kurzy ukončené certifikací akreditované autority SEE Security a o další licencované služby jako je např. implementace CyberDome společnosti Rafael, která je autoritou, pověřenou vedením izraelského vládního CERT,“ uvádí k tomu samotné CyberG.

Martin Uher z CyberG následně doplnil, že firmě vypršela licence, kteoru s CyberGym měla a rozhodla se neprodlužovat licenci. Trénovací software našich izraelských přátel již nepotřebujeme, protože máme svůj vlatní. Evropský, moderní, flexibilní, spolehlivý, odvozený od řešení pro rozsáhlé simulace a cvičení. Nový brand nás již neomezuje při uzavírání dalších koalic a partnerství.

CyberGym Europe vzniklo jako odnož původní izraelské CyberGym, která provozuje arénu poblíž Tel Avivu a která státu pomáhá s kybernetickou obranou. Objevují se také informace, že 50procentní podíl v tuzemském CyberG vlastní zpravodajská služba Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI). Firma Ragnarok, která CyberGym ovládá, měla být založena z peněz tajného fondu rozvědky.

CyberG v obchodním rejstříku od roku 2015 nezveřejňuje finanční výsledky. Firma dodává služby některým státním subjektům jako je ministerstvo obrany, Státní pokladna Centrum sdílených služeb nebo Středočeský kraj.

Jak vypadá CyberG v Řitce u Prahy:

Původní CyberGym poblíž Tel Avivu:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.