Hlavní navigace

Jak pracovat s daty v době krize? Hlavní téma online veletrhu Open Data Expo

4. 3. 2021

Sdílet

Open Data Expo 2021 Autor: Nadace OSF

Už šestý ročník veletrhu otevřených dat Open Data Expo proběhne už v pondělí 8. března. Akce se bude vysílat online pro registrované účastníky (registrace je zdarma a končí právě dnes). Veletrh pořádá tradičně Nadace OSF.

Se svou prezentací na veletrhu vystoupí Anne Moen z norského Institute of Health and Society. Zaměřuje na digitální zdravotní gramotnost a stojí v čele evropského inovačního projektu Gravitate Health, který pomáhá občanům EU orientovat se v možnostech správy vlastních zdravotních dat.

K dalším řečníkům patří popularizátorka umělé inteligence Sara Polak, vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla, garant webových aplikací COVID-19 na Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR Martin Komenda nebo primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib

V rámci virtuálních místností se budou účastníkům představovat státní instituce a neziskovky jako ministerstvo vnitra, ministerstvo průmyslu a obchodu, spolek Otevřená města, dobrovolnická iniciativa Česko.Digital, Hlídač státu nebo Iuridicum Remedium.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).