Hlavní navigace

Jako Micro Machines. Škoda spouští závodění v mobilní rozšířené realitě

6. 4. 2018

Sdílet

Škoda Motorsport AR

Škoda Auto po e-shopu s možností koupit si vůz na leasing nebo mobilní aplikaci pro prohlížení automobilu v rozšířené realitě přichází s dalším pokusem, jak využít nové technologie. Opět jde o augmented reality (AR), která se tentokrát využívá v aplikaci Škoda Motorsport AR.

V tomto případě nejde ani tak o praktickou věc, jako spíše o prezentační aktivitu zaměřenou na podporu prodeje. Pomocí aplikace je možné namířit telefon na reálné prostředí, sestavit si závodní trasu a na displeji pak v tomto prostředí závodit s vozem Škoda Fabia R5, který se objevuje v soutěži WRC2.

Studio BRAINZ VR, které aplikaci vyvinulo (náš rozhovor s šéfem Robinem Pulterou), využilo engine Unity, pomocí kterého simuluje i fyziku vozu. Závodění připomíná starou herní klasiku Micro Machines.

Aplikace vedle ježdění umožňuje také umisťovat model Fabie do reálného prostředí a nahlížení do interiéru závodního auta.

Škoda Motorsport AR využívá ARKit od Applu a je tedy prozatím dostupná pouze pro iOS (zdarma v App Store). Připravuje se také verze pro Android, která využije ARCore od Googlu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 4. 2018 11:11

    MasoxCZ (neregistrovaný)

    Hned mám lepší pocit, že ty prachy co ušetří na menších zrcátkách, vynakládají tak smysluplně a prospěšně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).