Hlavní navigace

John Oliver zase bojuje za síťovou neutralitu v USA. Na gofccyourself.com

9. 5. 2017

Sdílet

Americký satirik John Oliver znovu burcuje k boji za zachování pravidel pro síťovou neutralitu v USA. V nedělním vydání svého pořadu Last Week Tonight povolal do zbraně všechny internetové uživatele, včetně „nejmocnějších internetových trollů“ z diskusních fór, jako je Reddit nebo 4chan.

Vyzval je, aby se na webu americké Federální komise pro komunikace (FCC) zapojili do veřejné konzultace návrhů nového předsedy komise Ajita Paie, který chce síťovou neutralitu výrazně omezit. FCC o nich má jednat 18. května.

Oliver ve svém pořadu popsal, jak se uživatelé musí k možnosti zaslat komentář složitě proklikat. Aby jim cestu usnadnil, koupil doménu gofccyourself.com, která uživatele přesměruje přímo na stránku, kde mohou svůj názor přidat.

Oliver se do debaty o síťové neutralitě zapojil už před třemi lety, kdy ve svém pořadu podobně vyzval diváky k posílání komentářů k tehdejším návrhům na její posílení. Po jeho odvysílání obrovský zájem lidí shodil web FCC.

Stránky amerického regulátora byly mimo provoz i po odvysílání letošní Oliverovy výzvy. Úřad ovšem tvrdí, že příčinou nebyl příval komentářů, ale DDoS útok neznámých útočníků.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.