Hlavní navigace

Kaspersky podlehl Avastu a AVG. Antivir také začal nabízet jako freemium

26. 7. 2017

Sdílet

Kaspersky Lab podlehl tlaku trhu. Ruská bezpečnostní společnost začíná po celém světě nabízet zdarma dostupnou verzi svého antiviru nazvanou Kaspersky Free. V podstatě jde o zavedení modelu freemium, v rámci kterého jsou základní funkce nabízeny zdarma a pokročilejší za poplatek.

Přesně s tímto modelem se ve světě podařilo masivně uspět dnes už spojeným českým společnostem Avast a AVG. Mnoho konkurentů jim kvůli tomu nemohlo přijít na jméno. Kaspersky vzdoroval dlouho. Slovenský ESET na freemium nepřestoupil a prozatím se zdá být spokojený.

„Jsem pobavený z toho, že Kaspersky Lab spouští freemium model – přes všechny jejich stížnosti a bitvy s modely AVG a Avastu během tolika let,“ píše na Twitteru jeden z dřívějších šéfů AVG a dnešní investor z Evolution Equity Partners Karel Obluk.

Rusové o Kaspersky Free více referují na blogu. Zde se také obouvají do Windows Defenderu, což je bezpečnostní ochrana standardně zabudovaná do Windows. Kaspersky nedávno na Microsoft kvůli Defenderu podal stížnost k Evropské komisi a uvádí, že Redmond zneužívá dominantního postavení na trhu.

„Něco takového je vždy hrozba. Sledujeme to. V tuto chvíli bezprostřední problém necítíme, ale nebereme to na lehkou váhu. Na druhou stranu je to něco podobného, co Avast a další dělají roky, tedy že základní verzi rozdávají zdarma,“ uvedl v rozhovoru pro Lupu k tématu Defenderu výkonný ředitel ESETu Richard Marko.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 7. 2017 18:17

    Holeček (neregistrovaný)

    Už "klasický" problém Microsoftu. Pokud do Windows přidá skoro cokoliv, čeká ho soud za zneužití dominantního postavení. Že bysme se vrátili na úroveň DOSu? Pár příkazů, základní obsluha periférií a nazdar?