Hlavní navigace

Komárek je součástí půlmiliardové investice do konkurence Apple Fitness+

29. 9. 2020

Sdílet

Freeletics Autor: Freeletics

Česká investiční skupina KKCG Karla Komárka vstoupila do dalšího zahraničního technologického startupu. Účastnila se investičního kola series B ve výši 25 milionů dolarů, tedy přes 580 milionů korun, do mnichovské firmy Freeletics zabývající se vývojem stejnojmenné fitness aplikace poháněné prvky umělé inteligence.

Sérii B vedl fond Jazz Venture Partners a vedle KKCG se připojila ještě společnost Causeway Media Partners. Ta se zaměřuje na investice do aktivit kolem sportu. Působí skrze ní například majitel NBA klubu Boston Celtics a další osobnosti z amerických sportovních soutěží. Jazz i Causeway se účastnily i předchozího kola financování. Freeletics celkově posbírala 70 milionů dolarů.

KKCG do německého startupu investuje poprvé. Tentokrát tak neučinila skrze svůj startupový fond Springtide Ventures (Techloop, PlainID, Geewa, NejŘemeslníci.cz, ThreatMark a další), ale přímo jako KKCG.

Freeletics nabízí personalizované cvičební kurzy, statistiky, nutriční rady a další sportovní metodiky. Počet předplatitelů přesáhnul 600 tisíc. Aplikace začínala především v Evropě a nyní chce více expandovat do USA. Nová investice přichází v době, kdy Apple představil předplatné Fitness+, kde nabízí na Apple Watch napojené cvičící kurzy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).