Hlavní navigace

LG definitivně končí s výrobou mobilních telefonů

5. 4. 2021

Sdílet

LG - mobilní telefon - LG X Venture Autor: LG

Jihokorejská firma LG ukončí výrobu mobilních telefonů a úplně se z tohoto segmentu stáhne. Rozhodlo o tom představenstvo firmy, potvrdila LG v tiskovém prohlášení. 

„Strategické rozhodnutí opustit neuvěřitelně konkurenční sektor mobilních telefonů umožní společnosti soustředit své zdroje na růstové oblasti jako je výroba komponent pro elektromobily, připojená zařízení, chytré domácnosti, robotika, umělá inteligence a B2B řešení,“ uvedla firma.

Existujícím zařízením bude LG ještě nějakou (neupřesněnou) dobu poskytovat technickou podporu a vydávat updaty softwaru. Ukončení výroby by mělo proběhnout do konce července 2021. 

Mobilní divize LG byla dlouhodobě ve ztrátě. Podle hospodářských výsledků za rok 2020 loni při tržbách ve výši 4,66 miliard USD prodělala přes 750 milionů USD. Kumulovaná ztráta dosáhla podle agentury Reuters asi 4,5 miliardy dolarů. Na celosvětových prodejích mobilů se LG podílí asi 2 procenty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).