Hlavní navigace

Lidé nestačí. Facebook zapojí do boje proti teroristickému obsahu umělou inteligenci

16. 6. 2017

Sdílet

Neuronové sítě mají pomoci sociální síti hledat obsah, který nese známky terorismu. Jakou přesnost má robot Facebooku, není známo, každopádně firma tak prý reaguje na rostoucí tlak ze strany evropských institucí. Ty považují největší sociální síť za jednu z cest, která se používá k verbování teroristů a islamistické propagandě. 

Podle blogu firmy by měly neuronové sítě srovnávat videa a fotografie na Facebooku s obsahem, který jinde publikují teroristé. Sociální síť by ráda i analyzovala obsah textů podporujících teroristy, aby si vytvořila signální databázi, která při kontrole obsahu v budoucnu vypomůže.

Zároveň ale firma stále nezapomíná na své vlastní lidské analytiky. Ti odhalili přibližně polovinu účtů s teroristickým obsahem. „To dokazuje, že chceme z Facebooku skutečně pro teroristy udělat nepřátelské území,“ potvrzuje nedávné předsevzetí Monica Biskertová z Facebooku.

Britské úřady chtějí ale jít dál a navrhují, aby sociální sítě zasahovaly ještě dříve, než se teroristický obsah rozšíří, případně úplně zabránit tomu, aby se na síť dostal. Jak si to úřady představují, ale nikdo neví. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).