Hlavní navigace

Liftago spouští platformu pro sdílení kapacit přepravců

24. 10. 2019

Sdílet

liftago

Liftago spustilo logistický systém umožňující sdílet kapacity přepravců. Firmám umožňuje využít ve městě namísto sítě vlastní logistiky kapacitu stávajících přepravců, nebo naopak optimalizovat svoje přepravní zdroje.

Na chystaný projekt jsme upozornili již v rozhovoru s šéfem Shoptetu a v článku Taxíky začnou rozvážet balíky z e-shopů, Liftago službu nabídne se Zásilkovnou. Do projektu  se  zapojila také Alza či Sushitime (na straně zákazníka i přepravce). Přestože zatím mohou firmy využívat hlavně řidiče samotného Liftaga, platforma je plně otevřená také pro další přepravce a distribuční firmy.

„Budujeme otevřený systém pro sdílení přepravní kapacity, který bude přístupný každé firmě, která chce ve městě udržitelně a odpovědně růst. Stejně tak se do něj budou postupně zapojovat nejen přepravci používající auta, ale klidně i kurýři na kole nebo ti, kteří zásilky roznášejí pěšky. Chceme umožnit e-commerce či přepravním službám, aby pro svůj růst nemusely do ulic vysílat další auta,“ prohlašuje Ondřej Krátký, ředitel a spoluzakladatel Liftaga.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).